Arama önerileri

ProMinent ile yüzme havuzu suyu arıtımı: Hassas, dijital ve sade

Haziran 2024

Walldorf'taki AQWA Yüzme ve Sauna Parkı, ProMinent'in ölçüm ve kontrol teknolojisine güveniyor. Su arıtma teknolojisi alanındaki tam hizmet sağlayıcı, Walldorfer Bad’ın tüm havuzlarını pH, klor ve redoks değerlerini düzeltmek için gereken tüm bileşenlerle donattı.

Bir bakışta tüm havuzlar - ProMinent ile yüzme havuzu suyu arıtımı: Hassas, dijital ve sade

Yüzme havuzları yoğun olarak kullanıldığında kusursuz su kalitesi sağlamak zor olabilir. Ancak, kombine klor veya klorat gibi öngörülen tüm hedef değerlere optimum uyum her zaman garanti edilmelidir. Walldorf'taki AQWA Yüzme ve Sauna Parkı, bu nedenle ProMinent'in ölçüm ve kontrol teknolojisine güveniyor. Su arıtma teknolojisi alanındaki tam hizmet sağlayıcı, Walldorfer Bad’ın altı havuzunu pH, klor ve redoks değerlerini düzeltmek için gereken tüm bileşenlerle donattı. Ürünler, yüksek hassasiyetli ve güvenilir ölçüm ve dozajlama teknolojisi, kullanım kolaylığı, düşük bakım ve iyi fiyat-performans oranı ile etkiledi.

Yüzme havuzlarındaki su kalitesi, yüzme faaliyetlerinden kaynaklanan sürekli kirlenmeye maruz kalmaktadır. Suda yüzenlerin varlığı havuzlara donyağı veya amonyak formunda kir ve mikropların girmesine neden olur. Bu nedenle birçok bozulma değişkeni klor konsantrasyonunun yanı sıra pH ve redoks değerini de etkiler. Havuz suyunu temiz tutmak için sürekli sirküle edilir ve sirkülasyonda tutulur.

Taşan havuz suyu dengeleme tankına yönlendirilir ve ardından çok aşamalı bir arıtma sürecinden geçer: Kum filtrasyonu, absorpsiyon, UV ışınlama, dezenfektan ilavesi ve pH değerinin ayarlanması. Bu adımlar, havuz suyunun her zaman belirli kılavuz değerlerini, özellikle de Enfeksiyondan Korunma Yasası için temel teşkil eden DIN 19643 değerlerini karşılamasını sağlar.

Walldorf'taki AQWA Yüzme ve Sauna Parkı, yedi devrenin (altı havuz artı ters yıkama tankı) yönetimi için ilgili değerlerin ölçülmesi ve serbest klorun tam olarak dozajlanması için güvenilir ve hassas bir çözüm arıyordu. Ayrıca, sistem az bakım gerektirmeli ve dayanıklı olmalıdır.

Hassas ölçme ve dozajlama

ProMinent'in DULCOMARIN 3 kurulumu, AQWA su parkındaki yedi havuz devresini çalıştırmak için en uygun çözümdü. Ölçüm ve kontrol sistemi pH değeri, klor ve redoks potansiyeli parametreleri için uygun sensörlerle donatılmıştır ve ayrıca birden fazla havuz devresine sahip yüzme havuzları için özel bir avantaj sunar: Sistemin global birim versiyonu, birçok bireysel cihaz yerine merkezi bir cihaz olarak kullanılır. DULCOMARIN 3’te münferit havuzların ve bunlara bağlı ayar devreleri bir araya gelmektedir. Global ünite 16 adede kadar filtre devresini görüntüleyebilir. Bağlı devreler için sadece ölçüm verilerini ileten ve çıkışları kontrol eden modüller kullanılır. ProMinent Almanya Yüzme Havuzları, İçme Suyu ve Atık Su Satış Temsilcisi Lars Albrecht, “Bu modüler tasarım, birçok aynı sistemin bir arada çalıştırılması gerekmediği anlamına geliyor” diyor. Bu, iyi bir genel bakışa ek olarak, sistemin iyi bir fiyat-performans oranıyla sunulabilmesi avantajına da sahiptir.

“Hassasiyet ve güvenilirlik açısından ProMinent ürünleri beni her zaman etkilemiştir. Havuzlarımız için katı hijyen yönetmeliklerine uyma konusunda bizi her zaman güvenilir bir şekilde destekliyorlar” diyor Stadtwerke Walldorf AQWA Yüzme ve Sauna Parkı departmanı başkanı Stefan Gottschalk. Lars Albrecht altını çiziyor: “Cihazlarımız ve sistemlerimiz istisnasız olarak gerekli tüm değerleri ve maddeleri sektörde rakipsiz bir hassasiyet ve tutarlılıkla ölçebilir ve düzenleyebilir. Sürekli yeniden ayarlamaya gerek yok.” ProMinent, klor ölçümü için diyafram kaplı bir ölçüm prensibi kullanır. Anot ve katot bir membran ve transfer sıvısı olarak bir elektrolit ile korunmaktadır. Albrecht, “Bu, anodun diğer cihazlarda olduğu kadar çabuk aşınmadığı ve daha iyi ölçüm sonuçları verdiği anlamına geliyor” diye açıklıyor.

Kullanımı ve okunması kolay

DULCOMARIN 3, video eğitim desteği ile sensörlerin basit kalibrasyonu gibi kullanıcı dostu olma konusunda yeni bir boyut sunuyor. İşlemin kendisi 7" dokunmatik ekrandan kumanda edilir. Cihaz ayrıca daha fazla rahatlık, daha fazla güvenlik ve uzaktan çalıştırma için mobil cihazlar aracılığıyla kontrol edilebilir. Bu sayede, örneğin bir pompa arızalandığı veya bir boru tıkandığı için klor içeriğinin aniden düşüp düşmediği doğrudan anlaşılabilir. Walldorf'taki insanlar DULCOMARIN 3'ü web tarayıcısı üzerinden kullanıyor ve değerleri bilgisayarda rahatça okuyor, böylece kimsenin değerleri kontrol etmek için teknik odaya gitmesine gerek kalmıyor. Albrecht, “Cihazda, mevcut değerlere ilişkin bir raporun günde üç kez otomatik olarak gönderildiği e-posta adreslerini saklamak da mümkündür” diye ekliyor. Buna ek olarak, DULCOMARIN 3 arayüzlerinde daha da çok yönlüdür ve hem WLAN ağlarında hem de LAN ağlarında kullanılabilir.

Ekonomik ve verimli kontrol

“Artık kullandığımız banyo suyu kimyasallarını ekonomi ve verimlilik açısından mümkün olan en iyi şekilde dozajlayabiliyoruz. Bu aynı zamanda bizim için çok önemli olan çevre koruma açısından da bize fayda sağlıyor. Ayrıca cihazların daha uzun kullanım ömrü sayesinde kaynakları da koruyoruz,” diye ekliyor Stefan Gottschalk.

Enerji tasarruflu bir çalışma modu olan Eco!Mode işletim türünde pompaların sirkülasyon kapasitesi su kalitesine uyum sağlar. Ölçülen DIN hijyen parametreleri pH değeri, redoks, serbest ve birleşik klordur. Ölçüm değerleri temelinde kimyasal maddeler böylece ihtiyaca göre dozajlanır. Buna ek olarak, örneğin bir gece gerilemesi için istenen değerlerle 24 bölgeye kadar bir zamanlayıcı ayarlanabilir. Havuzun içinde kimse olmadan çalıştırıldığında, çıkış minimum akış hızına düşürülebilir. Böylece enerji masrafları bu şekilde azaltılır ve kimyasal madde tasarrufu sağlanır.

DULCOMARIN 2'den 3'e uygun dönüşüm

“Önceki model DULCOMARIN 2‘den DULCOMARIN 3’e dönüşüm basittir ve havuz hala çalışır durumdayken sadece iki saat içinde yapılabilir. Bu mümkündür çünkü DULCOMARIN 3'ün sadece merkezi cihaz olarak değiştirilmesi gerekir; diğer tüm havuz devreleri yerinde kalabilir. Yükseltme maliyetleri de oldukça yönetilebilir” diye vurguluyor Lars Albrecht.

Bir başka ProMinent ürünü de çocuk havuzu ve jakuzide kullanılmaktadır: DULCODES UVC dezenfeksiyon sistemi, güvenilir ikincil dezenfeksiyon ve banyo suyundaki bağlı klorun fotokimyasal ayrışmasını sağlar. Burada kullanılan UV ışınlaması, modern su hazırlığında güvenli, kimyasal içermeyen ve güvenilir bir dezenfeksiyon işlemidir.

Önemli veriler

  • Walldorf'taki kapalı havuz, açık havuz, yüzme gölü ve sauna alanına sahip AQWA havuz ve sauna parkında yüzme havuzu suyu arıtımı
  • DULCOMARIN 3 ölçüm ve kontrol sistemi ile yedi devrenin (altı tank artı ters yıkama tankı) yönetimi
  • İlgili değerlerin ölçümü ve serbest klorun tam dozajı için hassas çözüm
  • İkincil dezenfeksiyon ve yüzme suyundaki bağlı klorun etkin fotokimyasal bozunması için iki DULCODES UVC dezenfeksiyon sisteminin kullanılması
  • Düşük bakım gereksinimleri ile kurulumu ve işletimi kolay özelleştirilmiş komple çözümler sayesinde işletme maliyetlerinde azalma

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: Dulcomarin 3

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Haber ve etkinlikler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol