Arama önerileri

DULCOMARIN® II, Brezilya'daki karides yetiştiriciliğine destek oluyor

Su ürünleri yetiştiriciliğinin kendine özgü güçlükleri mevcut; hastalıkların engellenebilmesi için su kalitesinin sürekli olarak kontrol edilmesi gerekiyor. Randımanlı bir ölçüm ve kontrol cihazı olan DULCOMARIN II, bu denli hassas bir kullanım alanı için son derece uygun bir ürün.

Yetiştirme sürecinin sürekli olarak izlenmesi

Karides yetiştiriciliğinin merkezi Brezilya'nın kuzey doğusunda yer alıyor. 400 kilometreyi aşan bir kıyı şeridine sahip olan Rio Grande do Norte Eyaleti, hidroelektrik enerji elde edimi için devasa bir temiz su rezervi ağı ve sürekli sıcak kalan iklimiyle çeşitli akuakültür çiftlikleri için uygun koşullar sunuyor. Brezilya'daki karides üretiminin yaklaşık yüzde 40'ı -ki bu, yaklaşık olarak yıllık 30.000 ton karidese denk geliyor- Rio Grande do Norte Eyaleti'nde yer alan irili ufaklı yetiştirme çiftliklerinde gerçekleştiriliyor. Üretim miktarının hemen hemen tamamı yurt içi pazarında satılıyor. Bu bölgede yer alan işletmelerden biri, üretim süreci esnasındaki su parametrelerinden oksijen ve sıcaklığın, sürekli olarak izlenmesi ve hassas bir şekilde ölçümü için bir çözüm arayışına girdi. Ayrıca bilgisayar üzerinden merkezi bir görüntüleme de talep ediliyordu.

Önemli veriler

  • Dünya çapında yetiştirilen karideslerin yüzde 25'i Güney Amerika'dan geliyor
  • Yılda yaklaşık 80.000 ton karides, Brezilya'daki akuakültür çiftliklerinde yetiştiriliyor

Su parametrelerinin güvenli bir şekilde kontrolü

ProMinent'in bölgesel temsilcisi olan, su hazırlığı alanında uzman, Natal merkezli Natalhidro firması, ölçüm ve kontrol ekipmanı olarak yaklaşık beş yıldır temel olarak ProMinent ürünlerini kuruyor. Natalhidro firması, birbirinden farklı taleplerin söz konusu olduğu çeşitli projelerde, ürünlerimizin ve bileşenlerinin rakip firma ürünleriyle karşılaştırıldığında yüksek bir kalite, güvenirlik ve mükemmel bir performans sergilediğini tespit etmiş. Firma buna dayanarak ürün arayışı içindeki yetiştirme çiftliğine randımanlı ölçüm ve kontrol sistemimiz DULCOMARIN® II'yi sunma kararı alıyor. Sistemin sunduğu çok çeşitli ölçüm olanakları ve bilgisayara bağlantı imkanı, müşteriyi ikna ediyor. Siparişin verilmesini takip eden iki gün içerisinde DULCOMARIN® II sistemi kuruluyor. Karides üretim çiftliğinde artık, sıcaklık, pH değeri, çözülmüş oksijen ve bulanıklık gibi su parametreleri 24 saat boyunca bu cihaz tarafından ölçülüyor ve ayarlanıyor. Söz konusu cihaz kurulmadan önce, saat başı yapılan ölçümün bir çalışan tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyordu. Ölçülen tüm değerler, gerçek zamanlı olarak merkezi bilgisayara gönderiliyor.

Karidesler canlı, müşterilerin keyfi yerinde

Su parametrelerinin kontrolü için kurulan otomasyon çözümü sayesinde larva ölüm oranı şiddetli bir şekilde azalmış ve sağlıklı karides üretim oranı yükselmiştir. Bu gelişmelere paralel olarak da geçmişte yaşanan finansal kayıplar yüksek oranda düşürülmüştür. Devamlı olarak izleme ve merkezi görselleştirme sayesinde yetiştirme sürecinin optimizasyonu, akuakültür çiftliğine gerçek bir katma değer sağlamıştır. Su kalitesinin belirgin ölçüde iyileştirilmiş olması karideslerin kalitesini de yükseltmiş, böylece de piyasadaki fiyatlarının artmasını sağlamıştır. Tüm bunlar, kurulmuş olan ProMinent ölçüm ve kontrol sisteminin işlevselliği ve performansı konularında müşterinin yüksek bir memnuniyetine yol açmış olan artı değerler. Yerel temsilcimiz Natalhidro firmasının sunduğu müşteri odaklı danışmanlık hizmeti ve DULCOMARIN® II sisteminin seri bir şekilde teslim edilebilmiş olması da, yetiştiricilik işletmesinin sistemimiz hakkındaki olumlu değerlendirmesini güçlendiren diğer unsurlar olmuştur.

  • ProMinent ürünlerinin güvenilirliği, uzun ömrü ve kalitesi konularında çok iyi deneyimler
  • DULCOMARIN® II ile su parametrelerinin otomatik ve hassas ölçümü ve sürekli olarak izlenmesi
  • Ölçüm sonuçlarının merkezi bir şekilde bilgisayarda görüntülenmesi
  • Su kalitesinin sabit bir şekilde iyi kalması, bu sayede de karides yetiştiriciliğinde ölüm oranlarının belirgin ölçüde düşmesi
  • DULCOMARIN® II kullanımın, üretim sürecinin tamamını optimize etmesi ve finansal kayıpları büyük oranda azaltması

Kullanılan ürünler - DULCOMARIN® II, Brezilya'daki karides yetiştiriciliğine destek oluyor

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Bu sektör ile ilgili diğer uygulamalı örnekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol