Arama önerileri

Kaplıca havuzu – sıra dışı ve rahatlatıcı bir deneyim

Kalıcı, kusursuz bir su kalitesinin sağlanabilmesi için halka açık havuzlarda yerine getirilmesi gereken sayısız gereksinim söz konusu. Saarland Eyaletindeki “DAS BAD Merzig” havuz kompleksinin işleticileri, suyun güvenli ve normlara uygun bir şekilde kullanıma hazırlanmasında DULCO®Vaq tam otomatik klor gazı dozlama sistemini kullanıyor.

Sınır değerlerine uyum

Merzig “DAS BAD” havuz kompleksi, büyüleyici doğa parkı Saar-Hunsrück içinde bulunuyor. Saarbrücken kentinin kuzeyindeki kompleks, kente yaklaşık 50 km uzaklıkta. Sevilen açık havuz kompleksi, barındırdığı iki su dünyasıyla hem küçük hem de büyük havuz ziyaretçilerini mutlu edecek her şeyi sunuyor: Örneğin; iç ve dış alanda bulunan hava jetli, hidromasaj olanaklı havuzlar, 90 metrelik dev su kaydırağı, 25 metrelik tramplenli spor havuzu, ayrıca çocuk ve bebek havuzu. İç ve dış alan havuzlarının, Whirlpool’un ve Kneipp havuzunun bulunduğu sağlık kısmında resmi olarak onaylanmış Bietzen kaplıca suyu kullanılıyor. DIN 19643 standardındaki özellikle de bromat sınır değerleri gereğince, havuz kompleksi işletmeci firması Merziger Bäder GmbH, su hazırlığı amaçlı kurulu elektroliz sistemini klor gazlı dezenfeksiyon sistemiyle değiştirme kararını aldı. Yeni su hazırlığı ve dezenfeksiyonu sistemini, St. Leon Rot merkezli mühendislik firması Kurzmann planladı. Sayın Kurzmann, havuz suyu ve kaplıca suyunun hazırlığı alanındaki teknik değişiklikler konusunda DAS BAD havuz kompleksine 10 yılı aşkın bir süredir danışmanlık sunuyor. Açılan ihalede ProMinent GmbH, en modern klor gazı teknolojisiyle en ekonomik çözüm işini alabilmeyi başardı.

Önemli veriler

  • Normal havuz suyunun ve kaplıca suyunun standartlara uygun bir şekilde hazırlığı
  • Tam otomatik klor gazı teknolojisi ve dozlama sistemi DULCO®Vaq kullanımı
  • Saat başına 5 kg klor gazının toplam sekiz havuza dozlanması

Kolay kurulum

Yüzme havuzu teknolojisi ve su hazırlığı konularında uzman Schiffweiler merkezli CP Anlagenbau GmbH, değişikliği havuz kompleksi kısmen ziyaretçilere açıkken gerçekleştirdi. Plaka üzerine monte edilmiş klor gazı dozlama sistemleri ve gerekli sistem bileşenleri kısa bir süre içinde kuruldu. Yenilenmiş su hazırlığı sistemi 2018 Eylülünden beri güvenilir bir şekilde kullanılıyor. Havuz kompleksinin avlusuna, 12 adet klor gazı tüpünü, yedek tüpleri ve sistem kumanda cihazını barındıracak prefabrike bir yapı kuruldu. Klor gazı buradan vakum sistemi üzerinden altı adet PM 3610 C türü DULCO®Vaq sistemine güvenli bir şekilde gönderiliyor. 12 g/sa ila 15 kg/sa arası bir kapasiteye göre tasarlanmış olan sistemlerin her birinde yüksek basınç inline pompa bulunuyor. Enjektörde oluşturulan vakumla klor gazı kabında monte edilmiş vakum dozlama regülatörü açılıyor. Sekiz farklı havuzun dezenfeksiyonu için saat başına toplamda maksimum 7,8 kg klor gazı kullanıma sunuluyor.

Ekonomik dezenfeksiyon

Taraflar arasındaki uyumlu işbirliği sayesinde dönüşüm projesi, planlamadan kuruluma ve işleyişe geçilmesine kadar sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebildi. Merziger Bäder GmbH firması yetkilileri sonuçtan son derece memnun. ProMinent GmbH firmasının klor gazı teknolojisi alanındaki kaliteli ürünlerinin sağladığı olumlu deneyimler, DIN 19606 ve DIN 19643 standartları gereğince karşılanması gereken koşulların karşılanması ve acil durumda devreye giren, gaz tüplerinin otomatik olarak kapatılması sistemi yüksek bir işletim güvenliği sağlıyor. Su hazırlığı tesisi kumandasının karmaşık olmaması ve yüksek akış oranlarında bile hassas bir dozlamanın mümkün olması, sistemin sunduğu diğer avantajlar. Böylece en önemli iki hedefe ulaşılmış oldu: Yasalarca belirlenen sınır değerlere uyum ve tüm havuzlarda önemli ölçüde optimize edilmiş bir su kalitesi; hem kaplıca suyunun kullanıldığı havuzlarda hem de normal havuzlarda.

  • Plaka üzerine monte edilmiş DULCO®Vaq sistemleri sayesinde hızlı montaj
  • DIN 19606 standartlarına uygun eksiksiz bir bileşen yelpazesi
  • Kendini kanıtlamış ve yüksek kaliteli klor gazı teknolojisi
  • Sekiz havuz için tam otomatik kumanda ve klor dozlama
  • Normal havuz suyu ve kaplıca havuzu suyunun etkin bir şekilde hazırlanması
  • Acil durum kapama sistemi sayesinde yüksek işletim güvenliği

»

Merziger Bäder GmbH firması işletmecisi Martin Siemon, konuyla ilgili memnuniyetini şöyle ifade ediyor: “İşletime alındığından beri sistem sorunsuz bir şekilde işliyor. BAD Merzig’in su kalitesi tüm yasal gerekleri artık çok daha iyi karşılıyor. Yeni klor gazı dozlama sistemleri sayesinde kimyasal girişini ve istenmeyen klor yan ürünlerinin ortaya çıkışını önemli ölçüde azaltabildik. Bunu, bize olumlu yorumlarını ileten ziyaretçilerimiz de fark ediyor.” « - 

Kullanılan ürünler - Kaplıca havuzu – sıra dışı ve rahatlatıcı bir deneyim

1 2

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980  İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Bu sektör ile ilgili diğer uygulamalı örnekler

1 2

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol