Arama önerileri

Tarih

Fikir bir yana. Bu fikrin sonucunda neler yapıldığı diğer yana. Liderlik ruhu ve teknoloji hayranlığı insanı bazen bütün dünyaya yöneltir. Dünyada bir şeyleri değiştirme isteğine yönelik angajman da şirketin bugünkü haline gelmesinde payı vardır. Şirket kurucusu Prof. Dr. h.c. Viktor Dulger için içme suyu üretiminin ve geri kazanımın teknik olanaklarını araştırmak ve sürekli geliştirmeye devam etmek her zaman bir öneme sahipti. Bu tutku bulaşıcıdır ve başlangıçtan bugüne kadar ProMinent grubun ve çalışanlarının tutumunu şekillendirmektedir.

60 yılı aşkın süredir üstün dozlama

1960

Prof. Dr. h. c. Viktor Dulger Heidelberg’te Chemie & Filter GmbH’yı kuruyor. Küçük şirket fosfat dozlamasına yönelik ürünler üretiyor. Bu ürünler kireç taşını önlemeye yardımcı olur.

1968

Gerçek bir dönüm noktası: Prof. Dr. h. c. Viktor Dulger ilk elektronik manyetik dozajlama pompayı, “ProMinent electronic”i geliştiriyor. Onun sayesinde birçok işlemde kimyasallardan tasarruf edilebiliyor. Bu, müşteriler için şu demektir: Maliyeti azaltma, tasarruflu dozlama, çevre dostluğu. Bu akıllı icat (henüz) küçük Heidelbergli şirket için bir dönüm noktası oluşturdu. Bu pompa daha sonra ProMinent şirket grubuna adını verecektir. 1968 yılında şirket ayrıca ilk ozon üretim tesislerini geliştirmiştir.

1971

Tesis teknolojisine yönelik ilk adım: Su dezenfeksiyonu için ozon üretim tesislerinin geliştirilmesine devam edilmesi. Heidelbergli şirket uluslararası bir boyut kazanıyor: İsviçre’de bir şube kuruluyor. Yakında hızlı bir tempo ile dünyada birçok şube daha kuruluyor.

1975

Ürün portföyünü mükemmel bir şekilde tamamlayan ölçüm ve ayar tekniği dahil oluyor. Şimdi müşteriye kimyasalların ölçümü ve ayarlanması da sunuluyor, ayarlama devresi için önemli bir yapı taşı.

1976

Şirket ilk klor dioksit üretim tesislerini üretiyor. Mantıklı bir adım çünkü en önemli bileşenleri (dozajlama pompaları, ayar cihazları) burada üretiliyor. ABD’de bir üretim tesisi kuruluyor.

1980

Asya devreye giriyor: Singapur, o zamanlar Güney Doğu Asya’da gelişen piyasalara hizmet vermek üzere Asya’da ilk kurulacak şube için ideal yerdir.

1982

Dozajlama pompasının güç alanını genişletmek için mıknatıs tekniğinin yanı sıra tahrikte elektrik motorlara da önem verilir. İlk motor tahrikli dozajlama pompası piyasaya sürülüyor.

1985

Ürün portföyü daha da büyüyor: Ayarlama devresini tamamlamak için sadece sensörler eksiktir. Dozajlama pompaları ve ölçüm ile ayar cihazları şirketin kendisi tarafından üretiliyor. Şimdi ise sensör programı kademeli olarak geliştiriliyor. Klorun ölçümünün ilk sensörleri başlangıcı oluşturuyor. Ürünler tüm geçerli parametrelerin ölçümünü hızla kapsar.

1987

Eski Chemie & Filter GmbH’nın şimdiki adı, ilk elektronik manyetik dozajlama pompasının ürün adından ilham alarak “ProMinent Dosiertechnik GmbH” olmuştur. Sonuçta şirketin her yerde tanınmış olduğu ürün adı tam olarak budur.

1988

Dozajlama pompa yapımına tek bir kilometre taşı kaldı: Mikro işlemci kumandası ve LC ekranına sahip ilk manyetik dozajlama pompasının piyasaya sürülüşü. ProMinent’in dozajlama pompaları alanında teknoloji liderliği yakl. 50 l/s’lik bir performans ile tam olarak sağlamlaştırılmıştır.

1989-1996

ProMinent büyümeye devam ediyor: Malta, Çin ve Macaristan’da üretim tesisleri kuruluyor.

1997

ProMinent su dezenfeksiyonuna yönelik tüm geçerli yöntemleri şimdi teknolojiden bağımsız olarak sunuyor: Ozon ve klor dioksit tesislerine ultrafiltrasyon ve UV dezenfeksiyon tesisleri ekleniyor.

1999

ORLITA Dosiertechnik GmbH’nın satın alınması ile dozajlama pompalarındaki sunulan güç alanı belirgin olarak genişletilmiştir. ORLITA dozajlama pompaları, birkaç 10.000 l/s’lik güç alanına sahip işlem pompalarıdır ve yağ ve gaz endüstrisinde sıkça kullanılmaktadır.

2000

İki milyonuncu dozajlama pompasının üretimi tamamlanıyor.

2001

Şirket kurucusunun iki oğlu yönetici ortaklar olarak şirketin yönetimi ele alıyor.

2005

İsveç’te TOMAL AB’nin satın alımı. TOMAL, İskandinavya’da kuru mal dozlama tesislerin ve polimer hazırlık istasyonların önde gelen üreticilerinden biridir.

2007

Portföy, en yüksek basınç ve dozlama miktarları için işlem dozajlama pompaları ile tamamlanır.

2008

Hollanda’da Van den Heuvel Watertechnologie bv’nin satın alımı. VdH, klor elektrolizi tesislerin üreticisidir. Bu şekilde ürün portföyü yine genişletilmiştir. Dünya çapındaki çalışan sayısı yaklaşık 2100’e çıkmıştır.

2010

ProMinent 50 yıllık şirket yıl dönümünü kutluyor.

2013

Yurt içi satışı ProMinent Dosiertechnik GmbH’dan ayrılıyor. Almanya için kendi satış şubesi, “ProMinent Deutschland GmbH” kuruluyor.

2014

ProMinent Dosiertechnik GmbH ismini ProMinent GmbH olarak değiştiriyor. Artan küresel faaliyetler, uluslararası alanda kolay anlaşılır bir şirket adı gerektirir.

2015

Yeni ürünler tanıtılıyor: Kendini kanıtlamış manyetik membranlı dozajlama pompası gamma/ L’nin bir üst modeli gamma/ X ve hidrolik membranlı dozajlama pompası Orlita® Evrim.

2016

21 Mart 2016 tarihinde ProMinent GmbH’nın şirket kurucusu ve Denetim Kurulu Başkanı
Prof. Dr. h. c. Viktor Dulger 80 yaşında yaşamına veda ediyor.

2017

DULCO®Vaq vakum klor gazı dozaj sistemi donanımlı ve performansı ayarlanabilir Dulcodes UV sistemi

2018

Dijital sıvı yönetiminin DULCOnneX adıyla piyasaya girmesi

2019

Evolution mikro, yüksek basınç değerlerinde küçük miktarların dozajlanmasında kullanılan inovatif bir dozaj pompasıdır ve elektronik kontrollü doğrudan lineer motoruyla kendi sınıfında bir ilktir.

2020

ProMinent kuruluşunun 60. yılını kutluyor.

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol