Arama önerileri

100 yıldır doğanın hizmetinde; Sidney’de Taronga hayvanat bahçesi

Sidney’deki Taronga hayvanat bahçesi 2016 yılında 100. yıl dönümünü kutluyor. En sevilen atraksiyonların arasında çok sayıdaki deniz suyu havuzlarının mutlu sakinleri bulunur. ProMinent tekniği en iyi su kalitesini ve böylece optimum yaşam koşulları sağlar.

Su kalitesi başarı faktörü

Avustralya'nın doğu kıyısında bulunan Sidney, çok sayıdaki atraksiyonuyla yerli ve yabancı turistleri çeker. Bunlardan birisi 1916 yılında açılan Taronga hayvanat bahçesidir. Ziyaretçiler bu devasa tesiste 4.000’in üzerinde hayvan ve 350’den fazla tür gözlemleyebilir, hem de beşinci kıtadaki en büyük şehrin limanına nefes kesici manzarası eşliğinde.

Normalde denizin derinliklerinde saklı foklara, leopar foklarına ve penguenlere bakışın her zaman berrak olması için birkaç yıl önce “Great Southern Oceans” deniz bölümü son derece modern teknik ile donatılmıştır. İşletmeci, beş deniz suyu havuzun ve bir tatlı su havuzunun etkili su dezenfeksiyonuna yönelik ozonlu bir çözüm tercih etmiştir. Uygulanan konsantrasyonların içinde hayvanlar için tamamen zararsızdır. Aynı zamanda zararlı maddeleri ve organik maddeleri güvenilir bir şekilde giderir ve bu şekilde hastalıkların önlenmesinde önemli katkıda bulunur.

Temel veriler

  • Ozon tesisleri aracılığıyla birden fazla hayvanat bahçesi havuzundaki toplam 2.500 m3 deniz suyu ve tatlı suyun dezenfeksiyonu
  • Zararlı maddelerin tasfiyesi ve hastalıkların önlenmesi en önemli faktörlerdir
  • Toplam tesis teknolojisinin merkezi denetimi ve kumandası

Akıllı kumanda tekniği

Tüm tesis teknolojisinin merkezi kumandası için havuzların her biri etkili ölçü ve ayar sistemi DULCOMARIN® II ile donatılmıştır. Web sunucusu üzerinden tüm bileşenlerin bağlantısı sayesinde her işletme durumu gerçek zamanda sorgulanabilir ve görüntülenebilir. Toplamda OZONFILT® OZVa serisine ait üç ozon üretim tesisi ve BONa serisine ait dört ozon üreticisi kullanılır. OZONFILT® OZVa , işletim gazının ozon üreticisine beslendiği basınç tesisleridir. Taronga hayvanat bahçesinde ozon, çevre havanın oksijeninden üretilir ve aynı zamanda çok düşük ve böylece deniz memelileri için zararsız miktarda dozlanır. Tüm tesisler kompaktlığı, kolay kullanımı ve en yüksek işletme güvenliği ile öne çıkar. Çünkü deposu programlanabilir işlem kumandası, su havuzlarındaki işlem süreçlerini sürekli kontrol eder ve anormal durumlarda arıza bildirimi ile anında bilgilendirir.

İleri tesis teknolojisi ve hassas kumanda

Taronga hayvanat bahçesi, ileri tesis teknolojisinin ve hassas kumandanın avantajlarına değer verir: Berrak suda yüzen sağlıklı hayvanlar ve vahşi doğaya yapılan unutulmaz bir geziye tanık olan hayran ziyaretçiler.

  • OZONFILT® OZVa ozon üretim tesisleri ile optimum su dezenfeksiyonu sayesinde hastalıkların etkili bir şekilde önlenmesi
  • DULCOMARIN® II ölçü ve ayar sistemi ile tüm deniz suyu havuzlarının merkezi kumandası ve denetimi
  • Kolay kullanım ve düşük bakım maliyeti
  • Güvenilir tesis teknolojisi ve akıllı kumanda sayesinde en yüksek işletme güvenliği

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol