Arama önerileri

Etanol üretimine yönelik kuyu suyu hazırlığı

Avrupa’nın gelecekteki en büyük etanol üretim tesisi çeşitli işlemler için farklı su kalitelerine ihtiyaç duyuyor. Bu zorluğun üstesinden ProMinent’in ters osmoz ve yumuşatma tesisli anahtar teslim hazırlama sistemi gelir.

Mısırdan etanole

Macar başkenti Budapeşte’nin güneyinde kalan Dunaföldvár’da

Pannonia Ethanol Zrt. şirketi yılda yaklaşık 650.000 mısırı, 280 milyon litreye kadar varan etanolün üretimi için işliyor. Şirket, 2015 yılındaki genişleme sürecinden sonra 450 milyon litre etanole kadar bir üretim hacmine sahip en büyük Avrupalı etanol üreticisi oluyor.

Halihazırdaki mevcut üretim için günde 3.000 metreküp kuyu suyunun çeşitli işlemlerde kullanımı için hazırlanması gerekir: Yaklaşık %60’ı soğutma işlemleri için kullanılır, diğer %20’si asıl üretim işlemi ve %13’ü buhar üretimi için gereklidir. Pannonia Ethanol bu nedenle 2010’daki yeni yapım sürecinde, tam olarak bu çeşitli su kalitelerini üretebilmek için anahtar teslim su hazırlama sisteminin kurulumunu da planlamıştır.

Temel veriler:

  • Dört kuyudan (2014’e kadar) elde edilen 60 m3/s işlenmemiş su ile tedarik
  • Su hazırlığı sisteminin kapasitesi: Günde 3.000 m3 (120 m3/s)
  • Soğutma işlemleri, üretim işlemi ve buhar üretimi için hazırlanan suyun kullanımı
  • Demir ve mangandan arındırmaya yönelik dört filtre, tuzdan arındırma için iki Dulcosmose® ters osmoz tesisi ve kuyu suyunun sertlik derecesinin düşürülmesi için bir DMEa Triplex yumuşatma tesisi kullanımı

Su hazırlığının en iyisinden

ProMinent Macaristan, kapsamlı teklif ve kurulumu, işletime alımı, bakımı ve satış sonrası servisi içeren etkileyici, anahtar teslim çözümü sayesinde birkaç kademeli seçim sürecinden sonra proje için ihaleyi kazanmıştır.

Su ön hazırlığının teslimat kapsamı şu ana bileşenlerden oluşmaktadır: Dezenfeksiyon ve ön oksidasyon için kimyasalların kullanımına yönelik gamma/ L manyetik dozajlama pompalı dört komple dozlama sistemi; bir endüstri suyu tankı; tuzdan arındırma için iki Dulcosmose® ters osmoz tesisi; bir DMEa Triplex yumuşatma tesisi. Buhar kazanı için ilave su ve soğutma devresi için su üretimine yönelik nihai kimyasal işlem, gamma/ L pompaları ile donatılmış ve ölçü istasyonları ile kombine edilen sekiz dozlama sistemi ile gerçekleştirilir.

Gece gündüz su tedariki

Teklifin sunulmasından işletime alınmasına kadar proje süreci yaklaşık iki ay sürmüştü. Pannonia Ethanol’de anahtar teslim olarak kurulan su hazırlığı sistemi 2011 yılından beri çeşitli işlemler için gerekli suyu sürekli yüksek bir kalitede güvenilir ve güvenli bir şekilde üretilir. Tüm sistemin kumandası ve denetimi tam otomatiktir ve etanol üretiminin işletimini önemli ölçüde kolaylaştırır. ProMinent Macaristan, bakım sözleşmesinin esasında ayrıca sürekli ulaşılabilirlik ve tesisin gece gündüz kusursuz işleyişini temin eder.

Yeni yapım sürecindeki başarılı proje uygulamasından sonra ProMinent 2014 yılında iki ilave kuyunun kullanımına yönelik genişleme süreci için su hazırlığı konusunda görevlendirilmiştir. Buna 25 m3/s’e kadar yumuşatma kapasitesinin arttırılmasına yönelik ve günde 4.500 m3’lük su hazırlığının toplam kapasitesi için dört filtre, bir ters osmoz tesisi ve donanım eklenir.

Kullanılan ürünler - Etanol üretimine yönelik kuyu suyu hazırlığı

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol