Arama önerileri

Dozajlama pompaları lityum iyon bataryalar için malzeme optimize ediyor

Lityum içeren, üçlü oksit sistemleri lityum bataryalarda yüksek bir enerji yoğunluğu, uzun ömür ve çok sayıda şarj döngüsü temin eder. Dozlama sistemleri, üretimde bunun için gerekli ana ürünlerin kalitesini güvence altında alır.

Hassas dozlama gereklidir

Çin, elektrikli araçlara (EV) güçlü bir şekilde yatırım yapıyor. Çin, elektrikli mobilite alanındaki hedeflenen dünya piyasa liderliğine ulaşmak için batarya üretim kapasitesini genişletiyor. Yüksek enerji yoğunluğuna ve döngü direncine sahip enerji depoları talebi belirler. Bu şartları karşılayan bataryalar için en önemli depolama malzemelerine lityum-nikel-mangan-kobalt-oksitleri, kısaca NCM dahildir. Çin’de çeşitli üreticiler bunun için gerekli üçlü ana ürünlerin (prekursör) üretimine yoğunlaşmıştır. Partikül büyüklükleri, büyüklük dağılımları, saflık oranları ve çok daha fazlası, toplaşık katot nihai ürünlerin özelliklerini büyük ölçüde belirler. Hassas dozajlama pompaları ve dozlama sistemleri, üçlü ana ürünlerin karmaşık üretiminin yüksek kalite standartlarını temin etmelidir.

Temel veriler

  • Bütün dünyadaki katot malzemesi tüketimi yıllık 200.000 tonun üzerinde
  • Ana ürünler, lityum iyon bataryaların talep edilen katot özelliklerinin %60’ını etkiler
  • Katot malzemelerin ana ürünlerinin üretiminde yüksek kalite standartları

Metal sıvıların hassas dozlanması

Üçlü prekursörlerin üretimi için çeşitli üretim işlemlerinde farklı reaktifler karıştırılır. Tam olarak öngörülen konsantrasyonlar, nihai ürün kalitesini önemli derecede etkiler. ProMinent’in akıllı üst düzey dozajlama pompaları bu talepleri hassas ve tekrar üretilebilir bir şekilde karşılar. Manyetik motorlu membranlı dozajlama pompası gamma/ x, motorlu membranlı dozajlama pompası Sigma, hidrolik membranlı dozajlama pompası Hydro ve hortum pompaları da tüm gerekli maddelerin hassas dozlamasını temin eder.

Dozajlama pompaları en fazla 15 farklı işlem adımında sensörler ile birlikte, yönetim sistemi üzerinden kumanda edilip doğru zamanda doğru miktarı sağlar. Örneğin nikel, kobalt ve mangan miktarların dahil olduğu sıvı metal karışımlarını, kesin olarak tanımlanmış toplam NCM iyon konsantrasyonu ile beraber bir çözeltiye dozlarlar. Sabit çökelme ve sabit bir pH değeri, NAOH ve amonyak çözeltilerin kesin bir şekilde ilave edilmesini temin eder.

Yaklaşık 24 saat süren bir işlemin ardından µm büyüklüğünde ürün partikülleri oluşur. Çökeltilir, 150 ℃ kadar bir sıcaklıkta kurutulur ve yaklaşık 15-20 saat sonra üçlü bir ana ürün halinde alınabilirler.

300’den fazla ProMinent dozajlama pompası, sensör ve kumanda Çin’de çeşitli üreticilerde kullanılır. Haklı olarak: Yüksek bir işlem güvenliği temin ederler ve üçlü katot malzemelerin prekursörlerinin talep edilen ürün kalitesini hassasiyetleriyle karşılarlar.

ProMinent ürünleri biçim, saflık oranı, sıkıştırılmış yoğunluk, parçacık büyüklüğü veya üçlü ana ürünlerin spesifik yüzeyi gibi talep edilen malzeme özelliklerini güvenilir bir şekilde temin eder. Bunlara DULCOTEST sensörleri, ölçü ve ayar cihazları diaLog DACa, manyetik membranlı dozajlama pompaları gamma/ X, motorlu membranlı dozajlama pompaları Sigma ve hidrolik membranlı dozajlama pompaları Hydro ile hortum pompaları dahildir. Gamma/ X modeli laboratuvar uygulamalarında, Sigma ve Hydro ise daha yüksek adet sayılarının üretiminde kullanılır. Hortum pompaları hem laboratuvarda, hem de üretimde kullanılır.

Pompalar, güvenlik ve denetim fonksiyonları ile donatılmıştır. Bunlara ayrıca akış denetimi ve membran kırılma sinyalleri dahildir. Güvenli işletim için dozlama sistemlerine karşı basınç ve güvenlik valfleri, titreşim sönümleyiciler ve manyetik akış ölçü cihazları ve sensörler entegre edilmiştir. Ölçülen akış veya DULCOTEST sensörlerinin pH değerleri gibi parametreler, denetim ve kumandaya yönelik dijital bir yönetim sisteminde kullanılır. Münferit dozajlama pompalarının dozlama performansı, mevcut kumanda büyüklüğüne uygun olarak PID regülatörü üzerinden uyarlanır.

  • NaOH, amonyak ve NCM çözeltisinin güvenilir ve hassas dozlaması
  • Dozlama performansının PID ayarı
  • Yönetim sistemi yoluyla hassas pH ölçümü ve kumandası

Kullanılan ürünler - Dozajlama pompaları lityum iyon bataryalar için malzeme optimize ediyor

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Bu sektör ile ilgili diğer uygulamalı örnekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol