Arama önerileri

BelloZon® CDLb sistemi, içme suyunun temiz olmasını sağlıyor

İçme suyu, çiftlik hayvanlarının sağlığı ve verimi için belirleyici etkendir. Bundan dolayı Belçikalı domuz yetiştiriciliği işletmesi, içme suyu hazırlama işleminde kendini kanıtlanmış ve ekonomik ProMinent dezenfeksiyon sistemini tercih ediyor.

Yeni, daha iyi ve daha profesyonel

Büyüme ve profesyonelleşme isteği nedeniyle Belçikalı bir domuz yetiştiriciliği işletmesi, konusunda uzman Indufarm N.V. firmasını görevlendirdi. Projenin amacı, yaklaşık 9.000 hayvan için içme suyunun daha iyi ve düşük maliyetle hazırlanmasıydı. Batı Flanders eyaletinde bulunan Ruiselede'deki Indufarm N.V., domuz, kanatlı hayvanlar ve sığır yetiştiricileri için çözüm hizmet sağlayıcı bir firmadır. Dozaj teknolojisi alanında çok sayıda uzman, uzun yıllardır sadece Belçika'daki ProMinent ile birlikte çalışmaktadır. Daha önce teslim edilen ürünler ile elde edilen olumlu deneyimlerden dolayı tekrar ProMinent firmasının uzmanlığı tercih edildi: Bu tercihte hassas dozaj pompaları, kusursuz sistem teknolojisi ve de su parametrelerinin doğru ölçümü ve belgelendirilmesi önemli ölçüde etkili oldu. İnsanlar için olan içme suyuna kıyasla hayvanlar için olan içme suları ile ilgili katı yasal gereklilikler olmamasına rağmen, hayvanlar için olan içme sularının uygun kalitede olması, hayvanların sağlığı ve buna bağlı olarak gıda maddelerinin güvenli imalatı için belirleyici bir etkendir.

Önemli veriler

  • 9.000 hayvanlı domuz yetiştiriciliği işletmesi için içme sularının hazırlanması
  • BelloZon® CDLb klor dioksit sistemiile sudezenfeksiyonu
  • İşlenen günlük su miktarı: 50-60 m3
  • gamma/ X pompaları ile etken madde ve dezenfeksiyon solventi dozlaması

BelloZon®CDLbile güvenilir dezenfeksiyon

2019 yılının Nisan ayında bir haftalık kurulum süresinden sonra, içme suyunun hazırlanmasına ilişkin yeni sistem, Belçika'daki ProMinent ile işbirliği içerisinde Indufarm N.V. ve başka yetkin uzman kuruluşlar tarafından hizmete alındı. Teslimat kapsamı içeriğindeki bileşenler: Su dezenfeksiyonu için BelloZon®CDLb klor dioksit sistemi (12 g/sa); 1602 tipi gamma/ X manyetik membran dozlama pompası, pH değeri kontrolü (asitleştirme) için 1604 tipi pompa, baypas bağlantısız, kendinden hava tahliyeli dozlama kafalı 0708 tipi pompa ve de ilaç dozlaması için 0424 tipi gamma/ X pompası. Ayrıca su deposunun kimyasal maddesiz dezenfekte edilmesi için farklı güçte Vario-Flux yüksek performanslı ışınlayıcılara sahip LP tipi üç adet ultraviyole sistemi monte edilmiştir. Bir DULCOMETER®diaLog DACb ölçüm ve kontrol ünitesi, özellikle bir pH sensörü tarafından sürekli olarak ölçülen pH değerinin sabit tutulması amacıyla tüm su parametrelerini denetlemekte ve yönetmektedir. Bileşenler DULCOnneX gateway aracılığıyla birbiriyle ağ bağlantılıdır: Bu sayede kullanıcı, akıllı telefon, tablet bilgisayar veya bilgisayar aracılığıyla mevcut cihazlar ve sistemler ile ilgili bilgilere doğrudan uzaktan erişebilmektedir.

Sağlıklı hayvanlar yüksek kalitede ürün verirler

Hayvan yetiştiriciliğinde, örneğin hijyen, besin katkı maddesi, etken maddeler, içme suyu teknolojisinin ve su hazırlama işlemlerinin güvenilir işlemesi gibi sağlık konusunda birçok etkenin bir bütün olarak kusursuz olması oldukça önemlidir. ProMinent bileşenleri kullanılarak pH değeri kesin bir şekilde istenilen değer aralığında sabit tutulur, depoların zayıf noktaları UV ışınlayıcılar ile kesin bir şekilde dezenfekte edilir. Belirli içerik maddelerin azaltılması ve de mikrop miktarının düşürülmesi, böylece içme suları için gerekli olan biyolojik ve fizikokimyasal kalitenin elde edilmesini sağlamaktadır. Bu domuz yetiştiriciliği işletmesinin işletmecisi, yeni sistem ve buna bağlı profesyonel denetim ve kumanda olanakları ile son derece memnun. Indufarm N.V. ve işbirliği yaptığı kuruluş tarafından yürütülen proje geliştirme, yüksek kaliteli cihazlar ve Belçika'daki ProMinent tarafından sunulan destek bu memnuniyeti en üst düzeye getirmektedir. Temiz ve kalite olarak kusursuz su – Hayvan yetiştiriciliği işletmesinde zorunludur ve sağlıklı hayvanlar için olmazsa olmazdır.

  • BelloZon® CDLb klor dioksit sistemiileprofesyonel su hazırlama işlemi
  • Minimum kimyasal kullanımı sayesinde işletme masraflarından tasarruf
  • Son derece modern gamma/ X manyetik membran dozlama pompaları ile hassas dezenfeksiyon solventleri ve gerekli ilaçlar dozlaması
  • Su parametrelerinin sürekli ölçümü ve pH değerinin denetlenmesi, içme suyunun en iyi kalitede olmasını ve böylece AB direktiflerine uyulmasını sağlamaktadır
  • Tüm bileşenlerin DULCOnneX aracılığıyla bir ağ bağlantısı ile birbirlerine bağlı olması, sistemin kolaylıkla kumanda edilmesini ve tüm ölçüm verilerinin denetlenmesini ve belgelendirilmesini mümkün kılmaktadır.

Kullanılan ürünler - BelloZon® CDLb sistemi, içme suyunun temiz olmasını sağlıyor

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Bu sektör ile ilgili diğer uygulamalı örnekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol