Arama önerileri

Sıcaktan soğuğa; ayarlanmış şişe soğutması

Meyve suyu tüketiciye taze bir şekilde sunulur. Bu nedenle şişe hijyeni, doldurma işleminde en yüksek önceliktir. En büyük Çinli gıda üreticilerinden biri, ProMinent’in ölçüm ve ayar tekniğine güveniyor.

Su parametrelerini güvenilir bir şekilde kontrol etmek

Merkezi Tayvan’ın en büyük beşinci şehri olan Tainan liman kentinde bulunan Uni-President Enterprises Corp. en büyük Çinli meyve suyu üreticisidir. Şirket bu sene 50. yıl dönümünü kutluyor ve 5.000’ı aşkın çalışan istihdam ediyor. Meyve suyunun dışında süt, makarna, ekmek, doğal besinler ve başka gıda maddeleri üretilir ve bütün dünyada pazarlanır.

Gıda şirketi, şişe dolumunun genişletilmesi sırasında güvenilir ölçü ve ayar tekniğine ihtiyaç duymuştu. Çünkü dolum işlemi sırasında meyve suyu şişeleri 70-80º C dereceye ulaşır. Ardından tekrar çevre sıcaklığına ulaşacak derecede soğutulması ve yüzeyleri dezenfekte edilmesi gerekir. Uzun süredir sürdürülen iş ilişkileri nedeniyle gerekli su parametrelerinin denetimi için ProMinent’in kendini kanıtlamış kaliteli ürünleri tercih edilmiştir.

Temel veriler

  • Ayarlama devresi aracılığıyla PET ve cam şişelerin dezenfeksiyonuna ve soğutmasına yönelik su parametrelerinin güvenli denetimi ve kumandası
  • Klorun sürekli ölçümü ve aynı zamanda pH değerinin tespiti
  • Kirlenmiş suda etkili sensörlerin kullanımı, 80° C dereceye kadar yüksek sıcaklıklarda ve 9,5 ph’ya kadar pH alanlarında

Zorlu görevler için akıllı sensörler

Meyve suyu dolumunun ardından şişeler iki aşamalı bir tesisten geçiyor: İlk aşamada şişelere 45° C sıcaklığında soğutma ve dezenfeksiyon çözeltisi püskürtülür, ikinci aşamada ise 32° C sıcaklığında çözelti ile aynı işlem yapılır. Püskürtülen soğutma ve dezenfeksiyon suyu biriktirilir ve içinde tekrar kullanım için klorlu konsantre katılan bir depolama tankına aktarılır.

Bu işlemde, gerekli su parametrelerine uymak üzere ProMinent’in aşağıdaki ürünleri kullanılır: İki dialog DACa regülatörü, her biri klor ölçümü için bir kanala ve pH değeri tespiti için bir kanala sahip; kirlenmiş suda ve 9,5 pH’ya kadar yüksek ph değerlerinde kullanım için DULCOTEST® CBR1-mA tipi ısıya dayanıklı klor sensörleri; 80° C kadar yüksek sıcaklıklarda ve 6 bar’a kadar basınçlarda kullanım için PHER-112 SE tipi ph sensörleri. Gerekli klor da ProMinent pompaları ile hassas bir şekilde dozlanır.

Şişeler soğutuldu, şişeler temizlendi

İki kanal regülatörü dialog DACa ve ProMinent’in sağlam sensörleri ile şişelerin optimum dezenfeksiyonu ve soğutması daima temin edilir. Bugün Uni-President Enterprises Corp. şişe doldurma alanında bu ölçü ve ayar sistemlerinden 70 tanesini kullanıyor. Ayrıca PLC kumanda bağlantısı, kontrol dairesinden merkezi kontrole olanak verir. Sonuç olarak temiz ve etkili bir çözüm!

  • Şişelerin optimum dezenfeksiyonu ve soğutması
  • Klor konsantresinin güvenilir kumandası ve ayarı
  • pH değerinin sürekli denetimi ve düzeltilmesi
  • Mevcut tesislerde kolay kurulum ve entegrasyon

Kullanılan ürünler - Sıcaktan soğuğa; ayarlanmış şişe soğutması

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Bu sektör ile ilgili diğer uygulamalı örnekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol