Arama önerileri

Su dezenfeksiyonunda bir numara: OZONFILT® OZVa

Şişe içme suyu Meksika'da çok tercih ediliyor. Bu yüzden de hijyenik doldurma tesisleri ve güvenilir şişe yıkama tesislerine olan ihtiyaç bir hayli yüksek. İleri gelen şişelenmiş su üreticisi bir firma, uyguladığı CIP (yerinde temizlik) sürecinde değişikliğe gitmek istiyor. Bu amaçla Bonafont firması, dezenfeksiyon için bir OZONFILT® OZVa kullanmaya başlıyor ve bu sayede hem zamansal hem de ekonomik açılardan tasarruf ediyor.

Daha az kimyasal madde, daha yüksek bir sürüdürülebilirlik

1996 yılından beri Danone Grubuna ait olan Bonafont® markası, Meksika'nın önde gelen şişelenmiş su üreticisi. Firmanın beş ayrı üretim tesisindeki çalışan sayısı 4.500'ü aşıyor, üretim tesislerinden biri de Meksiko şehrinin kuzey kısmındaki Cuautitlan'da bulunan ve 2017 yılında yenilenmiş olan tesis. Hane tüketimi için üretilen içme suyu Meksika'da genelde 20 litrelik su galonlarına dolduruluyor ve bu şekilde satılıyor – Bonafont® firmasının pazar payı % 47. Firmanın sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında, CIP sürecinin değiştirilmesi, mevcut tesislerin birbirlerine entegre edilmesi ve kimyasal madde kullanımının azaltılması için bir çözüm bulunması hedefleniyordu. Firmanın Toluca tesisinde kullanılan ProMinent donanımlarıyla yaşanan olumlu deneyimlere dayanarak, ProMinent Fluids de Mexico da söz konusu projenin gerçekleştirilmesiyle görevlendirildi.

Önemli veriler

  • Meksika'nın önde gelen şişe suyu üreticisinde şişe suyunun, hacimleri 250 ml ila 6 litre arasında değişen PET şişelere ve 20 litrelik galonlara doldurulması
  • Mevcut CIP modüllerinin, OZONFILT® OZVa ozon üretim sisteminin kullanıldığı yeni dezenfeksiyon sürecine entegrasyonu
  • Yeni kurulum, firmanın sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası

Ozon üretimi hem de en iyisinden.

Projenin planlanması ve gerçekleştirilmesi için ProMinent'e verilen süre dört aylık kısa bir süre oldu. Söz konusu zamansal hedefe uyulabildi ve yeni tesis 2017 yılının nisan ayında işletime sunulabildi. Cuautitlan tesisindeki CIP döngüsü toplamda beş doldurma hattı için tasarlanmış bir uygulama. Yeni kurulan OZONFILT® OZVa ile 90 g/s ultra saf ozon üretiyor. Elde edilen ozon, üç ayrı ve valflarla kontrol edilen hat üzerinden üç adet10 m3'lüksu tankına gönderiliyor. Tankların her birinde mevcut olan son derece etkin karıştırma sistemi, gerekli olan 2ppm'lik konsantrasyonun sadece 15 ila 30 saniye arasında bir sürede elde edilebilmesini sağlıyor. Sıradan karıştırma yöntemlerinin uygulandığı tesislerde bunun için yaklaşık 10 dakika gerekiyor. Ozonlanmış su, daha sonra şişe temizliği ve CIP sürecindeki dezenfeksiyon işlemi için kullanılıyor, böylelikle dezenfeksiyon işlemi tamamen kimyasal maddesiz bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor.

Görev tamam, müşteri memnun

Bonafont firması, ProMinent Fluids de Mexico ile gerçekleştirdiği mükemmel ortaklık ve kurulan çözüm konusunda çok memnun. Sahip olduğu yüksek performanslı jeneratör ve etkin karıştırma sistemiyle ozon üretimi sisteminin esnek kullanımı, devam eden işletim faaliyetlerinde kendini kanıtlıyor. Toluca tesisindeki sistemden kazanılmış olan yöntem bilgisinin kullanımıyla, mevcut üç CIP modülünün entegrasyonu talebi de gerçekleştirilebildi. Meksikalı firma, OZONFILT® OZVa ile üretim sürecini, daha sürdürülebilir ve mümkün olduğunca kimyasal maddesiz bir süreç olarak şekillendirme hedefine ulaşmış oldu. Tüm bunlara ek olarak yeni sistem ve optimize edilmiş CIP döngüsünün, üretim sürecinin tamamına olumlu finansal ve işletimsel etkileri oluyor.

  • Kısa vadede başarılmış ve öngörülen sürelere uyulmuş bir gerçekleştirme süreci
  • Mevcut donanımın entegrasyonunun da dahil olduğu sorunsuz işlemiş bir proje süreci
  • Etkin karıştırma sistemi sayesinde hızlı ve hassas ozon üretimi
  • Kimyasal madde tüketiminin azaltılması ve bu sayede de işletim maliyetlerinin düşürülmesi
  • CIP sürecinin optimizasyonuyla operasyon verimliliğinin ve bu sayede de üretim sürecinin tamamının verimliliğinin artırılması

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Bu sektör ile ilgili diğer uygulamalı örnekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol