Arama önerileri

Alman uzman bilgisi; Çin’de her zaman rağbet görür

Çin’de üretilen, ABD’de tüketilen ve tank temizliği için Almanya’dan gelen dezenfeksiyon tekniği kullanılan bira. DULCO®Lyt 400 bu işlemde perasetik asidinden vazgeçer, bu da işletim masraflarını önemli derecede azaltır ve korozyondan korur.

Tsingtao birası; Çinli ihracat lideri

Tsingtao Brewery Group, uluslararası bira üreticilerinin sıralamasında altıncı sırada yer almaktadır (2014 yılı). Tümü Çin’de bulunmak üzere, 60 bira fabrikasının yıllık yaklaşık 78 milyon hektolitre üretimiyle ülke çapında en büyük ikinci bira üreticisidir. Tsingtao birası 1954 yılından beri ihraç ediliyor, 1972’den beri ABD’ye de. Bugün ise Amerikan pazarında en çok satılan Çin birasıdır ve Çin’den gelen ihracat ürünlerinin liderlerinden biridir.
Grubun yan şirketi Shenzhen Tsingtao bira fabrikası, ülkenin güneydoğusunda yıllık yaklaşık 400.000 hektolitre saf fıçı birası üretmektedir. Şirket, tanklarını bu zamana kadar perasetik asit ile dezenfekte etmekteydi. Ancak yüksek konsantreli kimyasal, ağır bir kokuya sahip olmasının yanı sıra özel bir kullanım gerektirir ve pahalıdır. Bira fabrikası bu nedenle optimum derecede dezenfekte eden, korozyona neden olmayan ve işletim masraflarını genel olarak önemli derecede düşüren teknik bir çözüm aramıştı.

Temel veriler:

  • Yıllık 400.000 hektolitre bira üretimi
  • Aşındırıcı etkiye sahip perasetik asitli pahalı tank temizliği değiştirilecektir
  • Yeni dezenfeksiyon çözümünün mevcut tesise entegrasyonu

DulcoLyt 400 – Akıllı dezenfeksiyon çözümü

ProMinent’in Çin şubesi ProMinent Trading Ltd., tankların %16’lık perasetik asitli dezenfeksiyonunu elektroliz tesisi DULCO®Lyse ile değiştirmeyi bira fabrikasına önermiştir. Tesis, ECA teknolojisinin akıllı gelişimi olarak su, sofra tuzu ve elektrikten yüksek etkili DULCO®Lyt 400 dezenfektanını hesaplı bir şekilde ve yerinde üretir. Bu hidrobromik asitten oluşan zayıf çözelti, güvenilir bir şekilde arındırır ve sabit 400 ppm’lik serbest klor miktarı ile değişken koşullarda dahi eşit kalan bir kalite temin eder.
Böylece Shenzhen Tsingtao bira fabrikası, Temmuz 2014’ten beri 400 ppm konsantrasyonlu 2.000 litre ECA suyu ve 6.000 litre su, normal sıcaklıklarda ise 80 ppm konsantrasyonlu yaklaşık 8.000 litre ECA suyu sağlar. Mayalama tankı, depolama tankı ve boru sistemi, hassas bir şekilde zamanlanan toplam 2,5 saatlik bir süreçte yıkanır, ardından alkali çözeltisi ile asitle temizlenir ve daha sonra ECA suyu ile optimum derecede dezenfekte edilir.

Maliyetlerin düşürülmesi; hedefe ulaşıldı

%16’lık perasetik asidin, modern elektroliz tesisi aracılığıyla hesaplı bir şekilde üretilen DULCO®Lyt 400 ile değiştirilmesi değmiştir, hem de eşit dezenfeksiyon etkisiyle. Kısmen tuzun sadece yaklaşık yüzde beşini uygulayan benzer tesislere karşın DULCO®Lyse , yüzde 85’ine kadar dönüştürür. Ayrıca DULCO®Lyt 400 ’ün çok düşük klor oranı, çoğu zaman 20 kat daha fazla klor içeren benzer yöntemin çok daha altındadır. Bu sayede korozyon güvenilir bir şekilde önlenir.
Bu alternatif dezenfeksiyon yöntemiyle, özellikle pahalı perasetik asidin kullanılmaması nedeniyle işletim masrafları düşürülür. Shenzhen Tsingtao bira fabrikası, tarif edilen uygulamada yıllık 590.000 Yen, yani yaklaşık 80.000 Euro’ya kadar tasarruf elde ediyor. Bu nedenle şirketin diğer bira fabrikalarında bir sonraki DULCO®Lyse tesisleri kurulmaktadır. Öyleyse: Şerefe!

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Bu sektör ile ilgili diğer uygulamalı örnekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol