Arama önerileri

Küçük çözümle büyük başarıya

Birçok su tedarikçisi dezenfeksiyon için klor kullanmaktadır. Çevreyi korumaya ve süreç güvenliğini arttırma ile ilgili artan talepler kontrollü, hassas bir klor dozajlamasını gerektirir. Komple bir revizyon ekonomik nedenlerden dolayı mümkün değilse, özel olarak geliştirilmiş bir dozajlama sistemi mükemmel bir alternatiftir.

Değişime açık şehir su şebekesi

ABD eyaleti olan Pennsylvania’nın Pittsburgh kentinin kuzeyindeki ormanlık dağlarında Hampton ve Shaler kasabaları bulunmaktadır - ve bunların su tedariki - yaklaşık 500 kilometre su hattı - 2012 yılından beri ortak "Hampton Shaler Water Authority" (HSWA) sorumluluğundadır. Birleşmeden hemen önce Shaler kasabasındaki sistem modernleştirildi: Klorlu ağartma çözeltisi (NaOCl - sodyum hipoklorit) ile verimli ve ekonomik su dezenfeksiyonu ile gerçekleştirildi. Eskimiş olan sistemin komple değiştirilmesi inşaat ve ekonomik açıdan mümkün değildi ancak hedeflenen geliştirmeler modüler dozajlama sistemi ile elde edilebildi. Ancak bunun ön koşulu, sistemi ilgili kullanım amacının özel gerekliliklerine göre adapte edilebilen, geniş kapsamlı bilgi birikimine sahip bir üreticiydi - tam ProMinent Fluid Controls, Inc. firması için bir görevdi.

Temel bilgiler

  • Pittsburgh şehrinin yakınındaki Hampton ve Shaler kasabalarında yaşayan 25.000 insanın yıllık 4,9 milyar litre su ile beslenmesi
  • Tüm sistemin yeniden yapılandırılmasının yerine, beş özel geliştirilmiş dozajlama birimi
  • Birim başına iki manyetik membran dozajlama pompası gamma/ L, çift cidarlı depolama tankı, sensörler, regülasyon sistemi için arabirim, kablolama ve borular
  • Ekonomik ve verimli donanım değişikliği, ihtiyaca göre ayarlama, hedeflenen klor miktarına güvenli biçimde uyma

Modern su tedariki için modern bit çözüm

Shaler kasabasındaki sistem günlük yaklaşık 19 milyon litre su sağlamaktadır. Ham su Allegheny River nehrinin kenarında bulunan 14 kuyudan gelmektedir, ön klorlama yapılır, filtrelenir, yumuşatılır ve besleme hatlarına iletilmeden sodyum hipoklorit ile yeniden klorlanır. Uzun hat şebekesinde bir pompa istasyonunda "Booster" klor şokları ile istenen seviyede tutulur. ProMinent firması, ana sistem ve pompa istasyonu için toplam beş adet, birim biçiminde, tamamen entegre dezenfeksiyon sistemleri sunar, tamamen bağlanmış ve boruları bağlanmış, atık klor analizi için sensörler ve HSWA’nin SCADA regülasyon sistemi için arabirimleri, ayrıca 2300 ABD galonu (yakl. 8700 litre) sodyum hipoklorit için iki çift cidarlı depolama tankı sunar. Her birimde iki mıknatıslı membran dozajlama pompaları gamma/L tüm avantajlarını göstermektedir.

Tüm hedeflere ekonomik yoldan ulaşıldı

Mıknatıslı membran dozajlama pompaları gamma/L, otomatik hava tahliyesi arızasız işletimi sağladığı için gaz biçiminde çıkan kimyasal maddelerinde idealdir. Pompa performansı SCADA sistemi üzerinden ihtiyaca göre ayarlanabilir. Buna rahat proje yönetimi ekleniyor: ProMinent bu birimleri sadece kullanıma hazır olarak kurmuş olmakla kalmadı aynı zamanda teslimattan önce de itina ile test etti.

  • Sodyum hipoklorit (NaOCl) ile güvenli su işleme
  • Komple revizyon yerine ihtiyaca göre ayarlanmış dozajlama sistemleri ile ekonomik donanım değişikliği
  • Kullanıma hazır "Plug-and-Play" çözümü
  • Az bakım gerektiren sürekli işletim için dayanıklı pompalar
  • Bağlı ayarlama ve rahat parametre ayarlaması sayesinde işletim rahatlığı

Kullanılan ürünler - Küçük çözümle büyük başarıya

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol