Arama önerileri

Tozlu sistemler yerine tozsuz dozlama

ProMinent sistemleri, Forchheim arıtma tesisinde gerçekleştirilen arıtma çamurunun suyunu alma işlemi için 1980'li yıllardan beri tesise yumaklaştırıcı yardımcı madde sağlıyor. İyileştirme çalışmalarının ardından modern ProMinent teknolojisi her zamanki gibi güvenilir işlemeye devam ediyor - ayrıca artık tozsuz da.

Islaktan kuruya: indirgeme faktörü 30

Profesör Brinkmann’nın çalıştığı “Kara Ormanlar Kliniği” hakkındaki televizyon dizisini hatırlıyor musunuz? Ta 80’li yıllarda kliniğin atıksuyu, Kaiserstuhl ve Rhein arasındaki Forchheim’da bulunan arıtma tesisine geliyordu. Atıksuyu Arıtma Derneği Breisgauer Bucht, o zaman da olduğu gibi bugün de hala 650 km²’lik bir havzadan gelen suyun arıtılması işlemini üstleniyor. Su arıtma işleminin ardından geriye kalan arıtma çamurunun suyu, kurutma tesisinde alınıyor. Bu süreçte her yıl 240.000 t ıslak çamur azalarak 8.000 t kuru çamura dönüştürülüyor. Katı ve sıvı olanın ayrıştırılmasında yumaklaştırıcı yardımcı madde kullanılıyor. Seksenli yıllarda kurulmuş olan sistemlerden ikisinin dozajlama sistemlerinin yenilenmesi gerektiğinde kurum, eski sistemlerde edindikleri olumlu deneyimlere dayanarak bu görevi yine ProMinent’e verdi. Hedefleri; alışmış oldukları kaliteyi sürdürmek ve ekstra bir bonus olarak da “nihayet tozsuz bir bodrum katına kavuşmak” idi.

Önemli veriler

  • Forchheim (Breisgrau) arıtma tesisinde 2 arıtma çamuru suyu alma sisteminin yenilenmesi
  • Yumaklaştırıcı yardımcı madde olarak polimer dozajlama, yakl. 2 m³/sa
  • Tomal ürünlerinin kullanımı: Optimo temizlik sistemli PolyRex dozlama sistemi, Big-Bag boşaltma istasyonu, paslanmaz çelik olgunlaştırma ve dozajlama tankı, çok helezonlu dozlayıcı
  • Polimer tozunun tozsuz kullanımı sayesinde temiz çalışma ortamı
  • Maliyetten tasarruf: arıtma çamurunun suyunun optimal alınması sayesinde daha düşük tahliye maliyeti, minimum personel ve bakım harcamaları sayesinde daha düşük işletim maliyeti

Kendini kanıtlamış tedarikçi – iyileştirilmiş modern teknoloji

Polimer tozundan yumaklaştırıcı yardımcı madde olarak bir çözelti hazırlanıyor. Bugüne değin tozun depolanması, taşınması ve kullanımı, ortamı toza bulayan süreçlerdi. ProMinent bağlı şirketi Tomal’ın modern teknolojisi sayesinde artık işler daha farklı yürüyor: Atıksu arıtma derneği, Optimo temizlik sistemli PolyRex dozlama sisteminin kullanımına karar kıldı. Söz konusu kapalı sistem, tozun hassas, güvenilir ama en önemlisi tozsuz bir şekilde kullanılmasını garanti ediyor, çünkü polimer çözeltisi sistemde, kontrollü bir ortamda optimal bir verimlilikle kullanılıyor. Teslimat kapsamında ayrıca, Big-Bag boşaltma istasyonu, paslanmaz çelik olgunlaştırma ve dozajlama tankı ve çok helezonlu dozlayıcı da yer alıyor. Yeni sistemler, programlanabilir lojik denetleyicilere (PLC) kumanda ediliyor. Değiştirilen sistemlerden ilki, 2015 yılının şubat ayında, ikincisi de 2017 yılının ocak ayında işletime alındı.

Özet olarak: Daha yüksek konfor, daha düşük maliyet!

Gündelik iş hayatına müthiş bir rahatlık getiren tozsuz çalışma ortamının yanı sıra yeni PolyRex dozlama sistemi önemli başka avantajlar da sunuyor:

  • Tam otomatik işletim sayesinde minimum personel ve bakım maliyeti
  • Optimal karıştırma ve hassas dozlama sayesinde daha düşük polimer tüketimi
  • Farklı konsantrasyon gereksinimlerine göre dozlama miktarının esnek bir şekilde ayarlanması
  • Yüksek arıtma çamuru suyunu alma oranları sayesinde çamur tahliyesi maliyetinde düşüş
  • Su hazırlığında yüksek süreç güvenliği ve tüm yasal gereklere uyumun sağlanması

Kullanılan ürünler - Tozlu sistemler yerine tozsuz dozlama

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Bu sektör ile ilgili diğer uygulamalı örnekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol