Arama önerileri

Kalite planlanabilir

Bavyera Ormanı'ndaki evlere yapılan içme su tedariki azımsanmamalıdır çünkü işlenmemiş su kalitesindeki yıllık dalgalanmalar gerçekten bir zorluktur. Deggendorf Su İşleri ise akıllıdır ve Heidelberg kökenli yüksek teknolojiye güvenir.

Akıllı modernizasyon

Deggendorf’taki su beslemesi, ana hat olarak yaklaşık 222 km uzunluğundaki bir boru şebekesi ve 142 km uzunluğunda bağlantı boruları üzerinden neredeyse 7.000 haneye günde yaklaşık 5.500 metreküp su dağıtmaktadır. Su’yun yüzde 40’ı kendi kaynaklarından elde edilir, gerisi Bavyera Ormanı su dağıtım şirketinden gelir. Bunun için toplam 7.080 m³ kapasiteli 12 yükseltilmiş tank, dokuz basınç arttırıcı tesis ve toplam yaklaşık 75 l/sa tahliye ile beş asit giderme tesisi kullanılır.

Deggendorf Su İşleri, rekabet gücünü temin edebilmek için kapsamlı modernizasyon çalışmaları sırasında özellikle işlenmemiş suyun çevre dostu dezenfeksiyonuna yönelik bir tesisin kurulumuna önem verdi. Bu şekilde yaklaşık 7.000 haneye sürekli yüksek ve kusursuz su kalitesi temin edilecektir; karın erimesi, sağanak yağış ve asit giderme tesisin geri yıkamasından oluşan mevsimsel dalgalanmalar nedeniyle çok yüksek SAC (spektral emilim katsayısı) değerlerinde bile.

Temel veriler

  • Günde 7.000 hanenin 5.500 metreküp içme suyu ile beslenmesi
  • Mevsimsel dalgalanmalar nedeniyle işlenmemiş su kalitesinin ayarı
  • DULCOMARIN® II ile kumanda ve UV tesisi Dulcodes Z ile dezenfeksiyon

Optimum tasarım için özenli analiz

Bir Sigrist fotometresi, 254 nm dalga uzunluğuna sahip UV emiş ölçümü aracılığıyla işlenmemiş su kalitesindeki geçici dalgalanmaları ve SAK değerleri gibi önemli parametreleri birkaç ay boyunca ölçmüştür. SAK254 değerlerinin kaydı, analizi ve depolanması için ProMinent DULCOMARIN® II ölçü ve ayar sistemi kullanılmıştır. Daha sonra, tespit edilen ölçüm değerlerinin analizine dayanarak gerekli dezenfeksiyon tesisinin hassas kurulumu gerçekleştirilmiştir.

Deggendorf’ta şimdi maksimum 100 m³/s hıza sahip akış için dört lambalı ProMaqua® Dulcodes Z yapı serisine ait bir UV tesisi bulunmaktadır. DVGW sertifikalı UV tesisi, buradaki koşullara yönelik belirlenen akış için biyodosimetrik açıdan kanıtlanmış dezenfeksiyon performansına sahiptir.

Sonuç

  • Deggendorf Su İşlerinin şartlarına tamamıyla uygun çözüm
  • Tüm uygun parametrelerin sürekli çevrim içi ölçümü ve denetimine sahip ölçü ve ayar sisteminin dahil olduğu etkili ve güvenilir UV tesisi
  • Mevsimsel kirlenmelerden bağımsız etkili dezenfeksiyon sayesinde hijyenik içme suyunun sürekli yüksek kaliteye sahip olmasının teminatı
  • Beslenecek haneler için genel olarak iyileştirilmiş su kalitesi ve böylece tüketici memnuniyetinin temin edilmesi
  • Kimyasal kullanımı gerekli olmadığından çevre dostu bir çözüm
  • İşletim masraflarının azalması ve optimize edilen verimlilik

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Bu sektör ile ilgili diğer uygulamalı örnekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol