Arama önerileri

Mikropların hiç şansı yok

Bir yudum kaynak suyu içmek ister misiniz? Bu konuda bazen dikkatli olmak gerekir çünkü doğal kaynak suları dahi kirlenmiş olabilir. Çözümünü ise ultrafiltrasyon aracılığıyla etkili bir temizlik sunar, örneğin Vohenstrauß belediyesinde olduğu gibi.

Kaynak suyun kirlenmesi

Çek Cumhuriyeti yakınlarındaki Oberpfälzer Wald bölgesinde bulunan Vohenstrauß belediyesi, yaklaşık 8.000 nüfusunu Fahrenberg kaynağından elde edilen içme suyu ile besliyor. Ancak 2009 yılında bu kaynağın su şebekesinden ayrılması gerekiyordu çünkü kaynak suyunda koliform mikropları içeren bakteriyolojik kirlenmeler tespit edilmişti. Bu da gerekli içme suyunun satın alınması gerektiği anlamına geliyordu.

Sorumluların hedefi, düşük nitratlı Fahrenberg kaynak suyunu gelecekte tekrar içme suyu olarak kullanabilmek ve böylece satın alma ihtiyacını ortadan kaldırmaktı. Ayrıca güvenli içme suyunu olabildiğince düşük kimyasal kullanımıyla üretmek hedeflenmekteydi.

Temel veriler

  • 8.000 nüfusun içme suyu ile beslenmesi
  • Saatte 4,5 ila 9 metreküp kirlenmiş kaynak suyunun temizlenmesi
  • Mikropların giderilmesi için ultrafiltrasyon ve UV tesislerinin kullanılması

Etkili filtrasyon

Vohenstrauß Belediyesi, Fahrenberg tepesinin altında yükseltilmiş bir tanka son derece modern, tam otomatik bir Dulcoclean® ultrafiltrasyon tesisi ve ProMinent müteakip ışınlama için bir Dulcodes UV tesisi kurulmasını talep etmişti. Bu işlemde kaynak suyu, en fazla 0,02 mikrometre boyutunda (insan saçının çapı yakl. 70 mikrometredir) gözeneklere sahip bir filtrasyon modülünde sıkıştırılır.

Bu tesis tortu, mikrop, parazit veya virüs gibi partikülleri etkili bir şekilde sudan filtreler, en küçük virüsler ise 0,025 miktrometre boyutundadır. Tesis yağış sonrasında zaman zaman bulanıklıkta ve mikrobiyolojik zararlarda da bulanıklık olmadan ve patojensiz, eşit kalan bir filtrat kalitesi sunar. Sistem bu şekilde yıllık 40.000 ve 50.000 metreküp içme suyu temizler.

Sonuç

  • Tam otomatik ultrafiltrasyon tesisi ve UV tesisi işletime alındıktan sonra Vohenstrauß Belediyesi Fahrenberg kaynağını tekrar sınırsız bir biçimde kullanabilir
  • Hijyenik içme suyu ile besleme her zaman temin edilir
  • Sadece düşük miktarda kimyasal kullanımı gerekli olduğundan çevre dostu bir çözüm
  • İçme suyunun satın alınmasına gerek kalmaz, böylece sadece birkaç yıl içerisinde masraftan tasarruf sağlanır ve yeni tesis fiyatının karşılığını vermiş olur

Kullanılan ürünler - Mikropların hiç şansı yok

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Bu sektör ile ilgili diğer uygulamalı örnekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol