Arama önerileri

Aachen sağlık merkezinde su artıma

Adını Şarlman’dan alan Aachen şehrindeki Carolus termalleri sağlık merkezlerinin cennetidir. Termal suyunun komplike biçimde arıtılması modern elektroliz ve yüksek performansı ölçüm ve ayarlama sistemimiz gerçekleştirmektedir.

En kalitelisi olmaya devam etmek

Aachen şehrindeki Carolus termalleri Almanya’daki en kazançlı ve gelir getiren termallerden biridir. 2014 yılının Eylül ayında 5 milyonuncu termal konuğu karşılandı, termalin yıllık konuk sayısı yaklaşık 340000 dir. Bu başarının gelecekte de elde edilmesi için işletmecisi özel onarım ve optimizasyon önlemleri ile tüm termal sistemini sürekli teknolojinin en yeni ürünleri ile güncellemektedir.

Carolus termallerinde, "Rosenquelle" kaynağından termal suları ve şehir şebekesinin suları kullanılmaktadır. Su termal ve sauna dünyasının çok sayıdaki havuzlarına iletilmeden önce, hijyenik nedenlerden dolayı önce talimatlara uygun biçimde işlenmelidir. Termal suyunun mineral özelliklerinden dolayı, pH değeri düzeltmesi için o tarihe kadar asitli ürünlerin tüketimi bit hayli yüksekti. Su arıtması için yeni sistem teknolojisi ve verimli ölçüm ayar teknolojisi burada bir çözüm bulmalıydı.

Temel bilgiler

  • Yıllık yaklaşık 340.000 termal ve sauna konuğu
  • Su arıtması için yeni sistem teknolojisi ve devam eden işletim sırasında yeni ölçüm ayar teknolojisi kurulumu
  • CHLORINSITU® V Plus elektroliz sistemi doğal termal suyu ve şehir şebekesi suyunun dezenfeksiyonunu üstlenmektedir
  • DULCOMARIN® II ölçüm ve ayar sistemi 15 su devresinde hijyen parametrelerini kontrol eder

En üst seviyedeki teknolojiye yatırım

Bunu gerçekleştirmek için işletmeciler iki yetkin ortak seçti: Wesel merkezi m. hübers GmbH firması kurulumu ve ProMinent GmbH firması da teknolojik bileşen ve sistemi tedarik etti. Önce 2016 yılının Nisan ayında yüksek performanslı DULCOMARIN® II ölçüm ve ayar teknolojisi ve hijyen yardımcı parametrelerinin kontrolü için 15 merkezi olmayan ölçüm yeri monte edildi ve çalıştırıldı. İkinci adımda Temmuz ayında, klor üretimi 1.750 g/saat olan CHLORINSITU® V Plus elektroliz sistemi takıldı ve işletime alındı. İki yapısal kademeye ek olarak, klor eklenecek suyun kesilmesi durumunda klor beslemesini durduracak dokuz akış denetimi kuruldu. Son olarak Aralık ayında, otomatik pH değer ayarlaması için Beta® tipinde 15 mıknatıs membran dozajlama pompası takıldı.

Tasarruf edilenler bir harika

CHLORINSITU® V Plus tarafından yerinde üretilen klor gazı termal suya, elektroliz sistemi dahilinde doğrudan eklenir. İşlem sırasında meydana gelen hipokloröz asidinin bile pH değeri üzerinde düşürücü etkisi olması nedeniyle başka asitli ürünlerin eklenme zorunluluğu belirgin biçimde düştü. Sauna dünyasında şehir şebekesinden gelen su ile işletilen havuzlarda da pH değerinin ayarlanması için çok daha az katkı maddelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Yine CHLORINSITU® V Plus içinde üretilen ve bir depolama tankında saklanan sodyum hipoklorit burada ideal biçimde su dezenfeksiyonu için kullanılabilir. Ek olarak depolama tankı termal havuzlar için klor üretiminde beklenmeyen bir arıza meydana gelmesi durumunda "Acil durum yedeği" görevini görmektedir. Tamamen güvenli!

  • Her zaman tüm termal havuzlar ve sauna alanında hijyenik yıkanma suyu
  • DULCOMARIN® II ’nin işletim dahilindeki şebeke ile bağlanması sayesinde hijyen parametreleri cankurtaranların bilgisayarında daima çağrılabilir ve hızlı müdahale etme imkanı sunar
  • Kimyasal madde tüketiminde belirgin tasarruflar işletim masraflarını düşürür
  • Sodyum hipoklorit maddesinin yedeklenmesi en az 24 saatlik kesinti güvenliği sağlamaktadır
  • Servis görevleri için tanımlanmış, ilgili kişiler ve güvenilir yedek parça tedariki

»Sıradan herhangi bir istemiyorduk, Carolus termallerinin kendi özgü taleplerine uygun bir çözüm istiyorduk. Projenin sorunsuz biçimde gerçekleştirilmesinden ve işletim sırasında en son teknolojinin kurulmasından çok memnunuz. Kayda değer masraf tasarrufunun yanı sıra sürekli servis ve hızlı yedek parça tedariki de büyük artılardır.« -  Michael Blinn, Carolus termaller Bad Aachen teknik müdürü

Kullanılan ürünler - Aachen sağlık merkezinde su artıma

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol