Arama önerileri

Heidelberg’de sürdürülebilir havuz işletimi

ProMinent’in yüksek performanslı ölçüm ve ayar tekniği, Heidelberg Su İşlerine bağlı yüzme havuzlarında sürdürülebilir su hazırlığını sağlar. Çünkü ekonomik bir işletim tüm ziyaretçilerin havuzda eğlenmesini uzun bir süre temin eder!

Daima günümüze uygun

Stadtwerke Heidelberg Bäder şirketi yıllık yaklaşık 500.000 ziyaretçi hacmiyle toplamda beş yüzme havuzu işletmektedir. Münferit havuzların başarılı ve sürekli kullanımı için etkili ve sürdürülebilir bir işletim gerekir. Bu nedenle tüm havuzlar ekolojik elektrik ve çevre dostu ısınmayla işletilir. Tiergartenstraße yüzme havuzunda en son teknolojiye sahip olmak için 2014 yılında su hazırlığı ve dezenfeksiyon tesisleri yenilenmiştir. Proje eski tesislerin tamamen sökülmesinden ve yeni tesislerin kurulumu ve işletime alımından oluşmuştu. Bu projenin önemli parçası, dozajlama pompalarının besleme miktarı ve basınç oranları ile ilgili kesin konstrüksiyonudur. İşletmeci bu kapsamlı projenin hayata geçirilmesi için iki yerel şirketi tercih etmiştir: IBA-Aqua-Pflege-Produkte GmbH’ya bağlı IBA TechnikCenter ve ProMinent GmbH.

Temel veriler

  • Yüzme havuzundaki su hazırlığı ve dezenfeksiyon tesislerinin yenilenmesi
  • Sezon başlangıcı nedeniyle kısa bir yenileme süresi gereklidir
  • Ölçü ve ayar tekniğinin ve birden fazla dozajlama pompasının montajı

Rekor sürede montaj

Mayıs 2014’ün başında, sezon başlangıcından hemen önce Tiergartenstraße yüzme havuzunda yüzme havuzu suyunun arıtımı ve dezenfeksiyonuna yönelik yeni teknoloji işletime alındı. Çünkü IBA TechnikCenter’ın montaj ekibi yoğun iş yüküne rağmen yenilemeyi sadece iki gün içerisinde tamamlayabilmişti. Heidelberg Su İşleri ile olan sıkı işbirliği ve bileşenlerin güvenilir teslimatı da optimum sürece katkıda bulunmuştur.

ProMinent’in teslimat kapsamı, kullanılan Beta® manyetik dozajlama pompası ve sağlam DULCO®flex DF4a hortum pompasının yanı sıra DULCOMARIN® II çoklu kanal-çoklu parametre ölçü ve ayar sistemini kapsar. Baypas armatürler pH değeri, redoks ve klor için vidalama dişleri yerleştirilmiş sensörlere sahip, önceden monte edilmiş sonda gövdesi modüllerinden meydana gelir. Akış denetimi sayesinde hızlı değer ölçümü için sadece az miktarda su numunesi gerekir. DULCOMARIN® II, CAN veri yolu sistemi aracılığıyla yüzme havuzunun bina kontrol tekniğine bağlıdır ve böylece tüm bağlı su devirlerini uzaktan kumanda eder.

Herkes kârlı çıkıyor

Proje, başlangıçtaki IBA TechnikCenter’ın kapsamlı danışmanlık performansından, teklif sürecinden siparişin verilmesine ve montajına kadar müşteriyi oldukça memnun bırakmıştır ve bunda tüm ilgililerin sürekli ve açık iletişiminin önemli derecede katkısı olmuştur. Heidelberg Su İşleri şimdi minimize edilmiş bakım ile işletim ihtiyacından ve yüksek bir işletim güvenliğinin yararını görmektedir. Asıl kazançlı çıkanlar ise küçük ve büyük ziyaretçilerdir çünkü optimum su kalitesine sahip tüm havuzlarda dinlenip eğlenebilirler.

  • DULCOMARIN®II kumandası ile yüksek performanslı ölçü ve ayar tekniği kullanımı işletim masraflarını azaltır
  • Hassas dozlama sayesinde kimyasal kullanımının azaltılması iş güvenliğini arttırır
  • Yetkin, yerel şirketlerin başarılı iş birliği sayesinde herkes kârlı çıkar

Kullanılan ürünler - Heidelberg’de sürdürülebilir havuz işletimi

1 2

Bizimle iletişime geçin

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980  İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Bu sektör ile ilgili diğer uygulamalı örnekler

ProMinent Newsletter - customized to your industry. Register now .