Arama önerileri

Su geri dönüşümü ile işletim masraflarını azaltmak

Kirlenmiş geri yıkama suyunu ne yapmalı? Siz de Butzbacher Bäderbetriebe gibi yapın: Filtrasyon ve tuzdan arındırmaya yönelik modern tesisler ile akıllıca hazırlayın ve ardından tekrar yüzme suyu devrine aktarın.

Büyük proje: Temel restorasyon

Tarihi pazar yeri ve çok sayıdaki hımış binalarıyla bir tabloyu andıran Butzbach kasabası, Hessen eyaletinin popüler bir seyahat noktasıdır. Yüzyıllık ahşap yapıların bakımı ise maliyetli bir iştir. Ancak şehir merkezindeki kapalı yüzme havuzu gibi modern zamanlara ait yapıların da zamanla yenilenmesi gerekir. Bu nedenle sorumlular birkaç yıl önce temel restorasyon hakkında karar kılmışlardı. Butzbacher Bäderbetriebe, kirlenmiş geri yıkama suyunun tekrar temiz ve hijyenik açıdan kusursuz yüzme suyuna dönüşmesi ve ayrıca güncel işletim masraflarının azaltılması için hesaplı ve gelişmiş bir çözüme büyük önem vermişti.

Temel veriler

  • Mevcut şehir merkezindeki yüzme havuzun temel restorasyonu
  • Tuzdan arındırmaya yönelik filtrasyon tesisi Dulcoclean® UF ve ters osmoz tesisi Dulcosmose® ecoPRO ile geri yıkama suyunun hazırlığı
  • Sürekli ekonomik yüzme havuzu işletiminin teminatı

Etkili süreç teknolojisi

Restorasyon çalışmalarının kapsamında Butzbach kapalı yüzme havuzuna sadece dört gün içerisinde ultrafiltrasyon tesisi Dulcoclean® UF , ters osmoz tesisi Dulcosmose® ecoPRO ve ProMinent’in bir adet aktif karbon filtresi kurulmuştur. Münferit bileşenler sırasıyla kurulmuştur, bu şekilde geri yıkama suyu birkaç adımda hazırlanır. Isıtılan geri yıkama suyu filtreleme sırasında neredeyse hiç ısı kaybetmez ve filtre işleminden sonra tekrar yüzme suyu devrine aktarılır.
Dulcoclean® UF tesisi, tortuları, partikülleri ve mikrobiyolojik kirleri güvenilir bir şekilde giderir. Bir PLC, kapalı yüzme havuzunun bina kontrol tekniğine entegre edilen filtrasyon tesisin tam otomatik ve son derece güvenli işletimini temin eder. Hijyen parametreleri dokunmatik panel üzerinden kolayca girilebilir ve elektronik olarak tespit edilir. Dulcosmose® ecoPRO , uygun yüksek performans membranları aracılığıyla filtrelenen geri yıkama suyunu %99’un üzerinde bir oranla tuzdan arındırır. Tesisin kullanımı kolaydır ve kesin olarak uyumlu olan ön ve sonradan işlem sayesinde müşteriye özel çözüme optimum derecede bağlıdır.

Doğru yatırım yapmak, akıllıca tasarruf etmek

Yenilenen kapalı yüzme havuzu, 21 aylık restorasyon sürecinden sonra Ağustos 2013’te tekrar açılmıştır. Havuz ziyaretçilerine 25 metre uzunluğa sahip altı kulvar ve birer tane bir metrelik atlama kulesi ve üç metrelik atlama kulesi sunar. Ayrıca yüzme bilmeyenler için ayrı bir alan ve küçük ziyaretçilerimiz için yeni tasarlanan iki çocuk havuzuna sahip bir su oyun alanı mevcuttur.
Geri yıkama suyunun hazırlığı için yeni kurulan tesis tekniği sayesinde Butzbacher Bäderbetriebe artık yılda müthiş miktarda taze sudan tasarruf ediyor, enerji tüketimi önemli derecede azaltılmış ve böylece yüzme havuzunun toplam işletim masrafları düşürülmüştür. Hedefe tam olarak ulaşıldı. Bir diğer olumlu husus ise, kurum personelinin Heidelberg’te ProMinent’in seminer ve kurslarında eğitilmesidir. Böylece Butzbacher Bäderbetriebe, su hazırlığı tesisini tamamen kendileri kullanabilir ve bakımını yapabilir.

Kullanılan ürünler - Su geri dönüşümü ile işletim masraflarını azaltmak

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol