Arama önerileri

Kuzey kutup dairesinde yüzme keyfi

Halka açık yüzme havuzuna ait su hazırlığı tesisinin yenilenmesi mi? Teknik açıdan mesele değil. Müşterinin konumu? Norveç Denizinde küçük bir Norveç adası. Sonuç: Viking torunları için temiz yüzme suyu.

Modern Vikingler için yeni teknoloji

Yaklaşık 500 insanın yaşadığı eski Viking yerleşim yeri Bjarkøy kuzey Norveç’te, kuzey kutup dairesinin yaklaşık 300 km kuzeyinde ve Vesterålen’lerin doğusunda bulunur. Belediyenin alanı Norveç Denizinin birden fazla küçük adasına dağılır. Bjarkøy’un yüzme havuzu Vikinglerin mirası olmayabilir ama 1970’lı yıllara dayanır, ProMinent’in Norveç şubesine de birkaç yıl önce bu sebepten ötürü incelenmesi konusunda ricada bulunulmuştu. Bunun sonucunda restorasyon için bir kamu ihalesi başlatılmıştı ve ihaleyi yine ProMinent Norge AS almıştı. Bjarkøy beldesi, birkaç engelin üstesinden geldikten ve gerekli maddi imkanların sonunda başarıyla elde edilmesinden sonra restorasyon için yeşil ışığı yaktı.

Norveç Denizinde görev

Yeni tesisin kurulumu inşaat, elektrik ve beton yapımı gibi diğer işler ile birlikte koordine edildi. Sonbahar 2012’de başlanmış, 2013 yılın ilkbaharında ise işletime alınmıştı. Mevcut tesis, modern bir su hazırlığının bugünkü şartlarına uygun olan ProMinent bileşenleriyle tamamlanmıştı. Bu bileşenlere yüksek verimli DULCOMARIN®II ölçü ve ayar sistemi, mikropların giderilmesine yönelik bir UV tesisi ve ekonomik bir dezenfeksiyon için membranlı elektroliz tesisi CHLORINSITU®III. Bu tesis gerekli filtreler, dozajlama pompaları ve su kalitesinin kontrolü için değer ölçümüne yönelik sensörler ile tamamlanır.

Tüm bileşenler, yine mevcut işletme kumanda tesisine entegre olan DULCOMARIN®II’ye bağlıdır.

Aurora borealis yerine yüzme keyfi

Bjarkøy sakinleri çok mutlu çünkü Mayıs 2013’ten beri tamamıyla yenilenen yüzme havuzunu tekrar kullanabiliyorlar. Yani buz gibi soğukta kuzey ışıklarını seyretmektense temiz ve sıcak yüzme suyunun tadını çıkarabilirler. Restorasyon, belde yetkilileri için de ekonomik bir başarıydı çünkü sadece sınırlı bütçeye uyulmakla kalınmadı. ProMinent’in yeni su hazırlığı tesisi sayesinde ayrıca klor tüketimi önemli ölçüde azalır, otomatik ölçü ve ayar sistemi yüzme havuzu parametrelerin etkili ölçümünü ve kaydedilmesini sağlar ve sirkülasyon pompası da daha az enerjiye ihtiyaç duyar. Gemi yapımında çalışan hünerli Vikingler de bu fikri kesin desteklerdi.

  • Mevcut tesisin kendini kanıtlamış bileşenler ile ekonomik şekilde yenilenmesi
  • Kimyasalların ve enerjinin azaltılmış tüketimi
  • Dünyanın her yerinde ProMinent’in danışmanlığı, kurulumu ve servisi

Kullanılan ürünler - Kuzey kutup dairesinde yüzme keyfi

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980 
İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


diğer ürün +
Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol