Arama önerileri

Baden-Württemberg eyaletinden Prof. Dr. h.c. Viktor Dulger için liyakat madalyası

Profesör Dr. h.c. Viktor Dulger 25 Nisan 2009’da Başbakan Günther Oettinger tarafından Baden-Württemberg Eyaletinin liyakat madalyasını almıştır.

“Hepiniz olağanüstü şeyler başardınız. Sadece kendi kişiliğinize bağlı olan ve bu yüzden tam anlamıyla eşsiz olan bir şeyi.” Oettinger, madalyanın verilmesi için 27 adaya yönelik konuşmasında bu ifadeleri kullandı.

Heidelbergli girişimci, ödülün verildiği Mannheim Şatosu'nun şövalye salonunda metropol bölgesi Ren-Neckar’dan gelen beş yeni madalya sahibinin arasında birinci olmuştu.

“Prof. Dr. h.c. Viktor Dulger, ProMinent şirketi ile tüm krizleri ve fırtınaları geride bırakmıştır ve bilimin, araştırmanın ve kültürün bir destekleyicisidir. Bir icat henüz ürün niteliğinde değildir. Ancak mucit “parlak fikrini” bilim ve ekonomik başarı ile hayata geçirdiği zaman, sade bir fikir dünyayı değiştiren bir şirkete dönüşür, diye kaydetti Prof. Dr. Viktor Dulger. Oettinger konuşması sırasında şunu vurgulamıştır: “Ödül sahiplerinin başarılarındaki tüm farklılıklara rağmen tek bir ortak noktaları bulunur: Baden-Württemberg eyaletine sıkıca bağlı olmalarıdır. “Bu yüzden hepiniz Baden-Württemberg’in elçisi konumundasınız”, diye ekledi Oettinger.

Diğer destekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol