Arama önerileri

ProMinent, Heidelberg “Anpfiff ins Leben” ("Hayata başlama") gençlik merkezinin Wii projesini destekliyor

ProMinent, 2014 Dünya Kupası'nın bir çekiliş ve buna bağlı sosyal bir amaç aracılığıyla hayırlı bir iş ile birleştirmeyi başarmıştır.

Yarışmaya katılanlar her hafta bir mangal, mangal gereçleri veya mangal ile ilgili bir kitap kazanma şansına sahipti. Özel olan: Heidelbergli üretici, şampiyona sırasında çalışanlarını sahada bir takımmış gibi tanıttı. Şirket aynı zamanda yarışmaya katılan her bir kişi için Anpfiff ins Leben e.V. derneğine Wii projesi için bağışta bulundu.

Anpfiff ins Leben “, amacı Ren-Neckar metropol bölgesindeki genç sporcuların kişisel ve mesleki gelecekleri için en iyi şartlardan yararlanmalarını sağlamak olan bir yardım derneğidir.

Genç ve yaşlı

Derneğin tüm sosyal projelerinde insanlarla bir araya gelmek ve farklı yaşam koşullarını görmek ön planda tutulur. Wii projesinde de öyledir. Bu projede gençlerin yaşlı insanlarla bir araya gelip eğlenmesi, arkadaş olması ve birbirinden öğrenmesi teşvik edilir. Wii oyunları Heidelberg-Kirchheim huzurevinde ayda bir düzenlenir. Wii’nin koşulları ideal gibidir. Oyun kumandaların kullanımı motor becerileri açısından kolaydır. Topa vurmak veya bowling topunu atmak böylece sporla pek ilgisi olmayanlar için de sorun olmaz. Oyun oynarken bu zamana kadar olduğu gibi sadece eller ve parmaklar değil tüm vücut kullanılır. Yaşlılar sadece zihinsel olarak değil, fiziksel olarak da harekete geçirilir.

ProMinent GmbH’ya mensup Çevrim İçi Pazarlama Müdürü Tobias Knauber ve endüstri dalında lisans öğrencisi Sara Motallebi projeye ilişkin izlenim edinebilme olanağına sahipti.

“Genç ve yaşlının bir araya geldiği bir etkinliğe şahsen tanık olmak benim için inanılmaz derecede ilginçti” diye açıkladı Tobias Knauber daha sonra. Sara Motallebi şu sözleri ekledi: “Özellikle yaşlıların hırsı beni etkiledi.”

Diğer destekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol