Arama önerileri

ProMinent Wieblingen döner kavşağına heykel tahsis ediyor

Wieblingen semtinde yeni bir sanat eseri Umgehungsstrasse’nin döner kavşağını süslüyor. ProMinent şirketi, ProMinent’in 50. yıl dönümü vesilesiyle Heidelberg Belediyesi’ne uluslararası çapta tanınmış sanatçı Chen Wenqin’e ait “Infinity Curve” heykelini tahsis etmiştir.

ProMinent, özellikle şirket kurucusu Prof. Dr. h.c. Viktor Dulger (* 18.12.1935; † 21.03.2016) ve eşi, daha önce ulusal ve uluslararası alanda tanınmış sanatçılara ait çeşitli sanat eserlerini Heidelberg Belediyesi’ne tahsis etmiştir. Bu eserler birkaç yere kurulmuştur.

Yani Prof. Dr. h.c. Viktor Dulger’in şirketin 50. yıl dönümü vesilesiyle Çinli sanatçı Chen Wenqin’e ait heykelin kurulması için özellikle bu dönel kavşağını seçmiş olması şaşırtıcı değildir. Chen Wenqin, Çinli en ilginç sanatçılardan biri olarak sayılır.

Heykel küresel açık fikirliliği, yaratıcılığı ve yenilikçi fikirlerin alanını simgeler. Wieblingen’in Umgehungsstraße’de dönel kavşağındaki konumu ise Heidelberg ile olan bağlılığına, bütün dünyada faaliyet gösteren ProMinent grubunun genel merkezine işaret eder. Sanatçının seçimi ise Çin’e olan bağlılığını vurgular.

Diğer destekler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol