Arama önerileri

ProMinent elektroliz sistemi, KOVİD-19’a karşı kullanılabilen dezenfekte edici madde üretiyor

Mart 2020

Yüzeylerin efektif bir şekilde dezenfeksiyonu, koronavirüsün yayılmasının önüne geçilmesinde merkezi bir role sahip. Elektroliz sistemlerimizle, son derece güçlü dezenfekte edici maddeler, doğrudan sistemin kurulduğu yerde üretilebiliyor. İtalya’nın kuzeyinde görev alan sivil savunma, bu sistemin sunduğu avantajlardan yararlanıyor.

Piemont’daki İtalyan sivil savunması, KOVİD-19’un yayılmasının engellenmesinde destek alıyor:
ProMinent Italiana S.r.l. firması, Torino kentindeki Chieri kasabasına iki elektroliz sistemi bağışladı. Sistemler kuruldukları yerde, etkili dezenfekte edici madde üretimini sağlıyor. Böylelikle merdiven korkulukları, kapı kolları, hasta yatağı masaları, zemin ve duvarlar gibi tüm sert yüzeyler güvenilir bir şekilde dezenfekte edilebiliyor.

Koronavirüsün Kuzey İtalya’da şiddetli bir şekilde yayılmasının ardından ProMinent derhal harekete geçip sivil savunmanın çeşitli temas noktalarıyla iletişime geçti (örn., Bozen ve Torino’da). Koronavirüsün yayılmasının önüne geçilmesinde bina ve taşıtlardaki yüzeylerin etkili bir şekilde dezenfekte edilmeleri büyük önem taşıyor.

Virüsü yok etmede etkili olan maddeler etanol, hidrojen peroksit ya da sodyum hipoklorit temelli maddeler. Gerek Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gerekse de Avrupa Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi (EDEC), uygun bir dezenfeksiyon maddesi olarak kloru öneriyor. Söz konusu maddeler belli bir konsantrasyonda kullanıldığında bulaşıcı koronavirüs sayısında kısa bir süre içinde dört log’luk bir azalma görülüyor. Bu da mikrop sayısının % 99,99 oranında azalması anlamına geliyor.

Tam da bu noktada ProMinent sistemleri devreye giriyor: son derece güçlü dezenfekte edici madde olan sodyum hipoklorit, sistemlerimizle doğrudan sistemin kurulduğu yerde üretilebiliyor. Üretim için ihtiyaç duyulan ek maddeler tuz, su ve elektrik. Öne çıkan özellik, dezenfekte edici özelliğe sahip olan düşük konsantrasyon oranı. CHLORINSITU® IIa tipi iki elektroliz sistemi önümüzdeki günlerde teslim edilecek. Sistemlerin kurulumu ve işletime alınması, ProMinent Italiana S.r.l. çalışanları tarafından üstlenildi.

ProMinent Italiana S.r.l. firması Genel Müdürü mühendis Massimo Calabrò şöyle diyor: “Özellikle de yüksek risk alanı Kuzey İtalya’da dezenfeksiyon madde kıtlığı söz konusu. Gelinen bu durumda dezenfeksiyon, sosyal temastan kaçınmanın yanında virüsün yayılmasını önlemede başvurulan yegane önlem. Özellikle de, uzmanların ifadesine göre koronavirüsün 6 güne kadar çoğalabilir ve enfekte edici olarak yaşayabildiği tüm yüzeylerin dezenfeksiyonu çok önemli. Bunun için, örneğin dezenfekte edici özelliğe sahip bir çözeltiyle yüzeyler silinerek yüzeylere dezenfeksiyon maddesinin uygulanması gerekiyor. Burada elbette yüksek miktarda dezenfeksiyon maddesine ihtiyaç duyuluyor. Bu maddeler, kompakt elektroliz sistemleriyle doğrudan ilgili mekanda üretilebiliyor. Diğer yöntemlerden farklı olarak bu süreçte tehlikeli kimyasal kullanımına gerek duyulmuyor. Tuz, su ve elektrik enerjisi yeterli oluyor.” Calabrò sözlerine şöyle devam ediyor: “Dezenfekte edici çözelti doğrudan kullanılabiliyor ve yüzeylerin virüslerden arındırılmasını sağlıyor. Bu sayede KOVİD-19’un yayılmasına karşı yürütülen mücadeleye katkımız olduğunu umut ediyoruz.”

CHLORINSITU® IIa elektroliz sistemimiz hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hüseyin Kahraman

Genel Müdür, ProMinent Dozaj Teknikleri Limited Şirketi

»Ekibim ve ben size her zaman yardımcı olabiliriz. Bize başvurabilirsiniz.«

+90 216 415-9980  İstek gönder   

Formu kapat

Talebiniz

Kişisel bilgiler


Dosya eklentisi Maksimum dosya boyu 10 MB.
Yükle diğer dosya

Kişisel bilgiler


Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tüm zorunlu alanları doldurun.
*Zorunlu alanlar

Kontrol et ve gönder


Kişisel bilgiler:
Unvan
Başlık
Soyad  
Ad  
Şirket
Müşteri numarası
E-posta adresi
Telefon numarası
Cadde/Sokak
Bina numarası
Şehir  
Ülke
İade Evet

Bir adım geri

Haber ve etkinlikler

ProMinent Haber Bülteni - en son haberler, tam size göre! Şimdi üye Ol